Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հանդիպել է Լիբանանի վարչապետ Ֆուադ Սինյորայի հետ
Հոկտեմբերի 26-ին Լիբանանում Հայաստանի դեսպան Աշոտ Քոչարյանը հանդիպել է Լիբանանի վարչապետ Ֆուադ Սինյորայի հետ: Վարչապետ Սինյորան շնորհավորել է Հայաստանի դեսպանին նշանակման կապակցությամբ եւ հաջողություն մաղթել դիվանագիտական առաքելության իրականացման գործում:
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարեւորվել է հայ-լիբանանյան բարեկամական հարաբերությունները նոր որակի բարձրացնելու անհրաժեշտությունը: Ընդգծվել է երկկողմ առեւտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացումն ու ընդլայնումը, նաեւ' բարձրաստիճան  պատվիրակությունների փոխայցելությունների, միջկառավարական հանձնաժողովի նիստերի վերսկսման անհրաժեշտությունը: Զրուցակիցները նշել են, որ իրավապայմանագրային դաշտն ու բազմաթիվ ոլորտներում առկա ներուժը  հնարավորություն են ընձեռում հետագա փոխշահավետ համագործակցության համար:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին:

Посол Армении в Ливане Ашот Кочарян встретился с премьер-министром Ливана Фуадом Синьорой
26-го октября посол Армении в Ливане Ашот Кочарян встретился с премьер-министром Ливана Фуадом Синьорой. Премьер Синьора поздравил посла Армении в связи с назначением на должность и пожелал успехов в деле выполнения дипломатической миссии.
В ходе встречи обе стороны отметили важность необходимости поднятия дружеских армяно-ливанские отношений на новый уровень. Было отмечено о развитии и расширении двусторонних торгово-экономических отношений, а также необходимости взаимных визитов высокопоставленных делегаций и возобновлении заседаний межправительственной комиссии. Собеседники отметили, что договорно-правовое поле и имеющийся во многих сферах потенциал дают возможность для последующего взаимовыгодного сотрудничества.