Տիգրան Կարապետյան. «Եթե Հոկտեմբերի 27–ի ոճրագործությունն ամբողջությամբ չբացահայտվի, պետականորեն կկործանվենք»
-Եթե Հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործությունն ամբողջությամբ չբացահայտվի, կկրկնվի։ Ես համարում եմ, որ չարը դեռ տիրում է այսօր։ Մինչև սա չբացահայտվի, ոչինչ առաջ չի գնա. պետականորեն կկործանվենք։ Ճշմարտությունը պետք է ծավալվի,- «7օր»-ին ասել է Կոմիտասի անվան պանթեոնում Կարեն Դեմիրճյանի հիշատակին հարգանքի տուրք մատուցելու եկած Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը։

Тигран Карапетян: «Если злодеяние 27 октября полностью не будет раскрыто, то погибнем на государственном уровне»
«Если злодеяние 27 октября полностью не будет раскрыто, то оно может повториться. Я считаю, что зло пока царит сегодня. Пока это не будет раскрыто, ничего не продвинется вперед - погибнем на государственном уровне», - сказал  «7or»  председатель Народной партии Тигран Карапетян, прибывшие в пантеон имени Комитаса, чтобы почтить память Карена Демирчяна.