Վարդան Բոստանջյան. «Տնտեսվարող սուբյեկտները, ըստ էության, գտնվում են շատ վատ վիճակում»
-Մենք այնքան հզոր երկիր չենք, որ հակաճգնաժամային հիասքանչ ծրագիր մշակենք։ Հակաճգնաժամային այս ծրագիրը, ըստ էության, ֆինանսական մջոցներն է հաստատել և դրանց բացակայության դեպքում չի իրականացվի։ Այս առումով դրական բաներ չեմ տեսել, բայց քայլեր կատարված են,-խոսելով կառավարության մշակած հակաճգնաժամային ծրագրի մասին՝ ասել է ԲՀԿ խմբակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանը։
Իսկ ԿԲ նախկին նախագահ Բագրատ Ասատրյանն էլ հակադարձել է, թե ֆինանսական միջոցներ կան։
-Մեր երկրի պատմության մեջ առաջին անգամ է, որ մեկ տարվա ընթացքում ՀՆԱ 20%-ի չափով  արտաքին պարտք ունենք։ Մենք չենք կարողանում տնօրինել մեր բյուջեն,-ասել է նա։
Վարդան Բոստանջյանն էլ ասել  է, որ համամիտ է այդ մտքի հետ։
-Ես չեմ տեսնում այնպիսի քաղաքականություն՝ համաձայն որի ապահովվի փոքր և միջին բիզնեսի զարգացում։ Տնտեսվարող սուբյեկտները, ըստ էության, գտնվում են շատ վատ վիճակում։ Մենք ունենք նկատելի խոցելիություն, և հիմա ես, որքան էլ պետք է, այդուհանդերձ, պաշտպանեմ իշխանություններին, բայց առիթից օգտվելով՝ պետք է ասեմ, որ մեզ հարկավոր է իրականացնել տնտեսական, առարկայական, առողջ քաղաքականութուն, և ֆինանսական միջոցները մերն են, թե դրսինը, քիչ չեն մեր նման փոքր երկրի համար, ու  պետք է ճիշտ օգտագործենք դա,-ասել է նա։

Вардан Бостанджян: «хозяйствующие субъекты, по сути, находятся в очень плохом состоянии»
«Мы не такая мощная страна, чтобы разработать прекрасную антикризисную программу. Эта антикризисная программа, по сути, утвердила финансовые средства  и при их отсутствии она не будет реализована», - сказал член фракции ППА Вардан Бостанджян, говоря об антикризисной программе правительства.
А бывший председатель ЦБ Баграт Асатрян сказал, что финансовые средства есть. «Впервые в истории нашей страны в течение одного года мы имеем внешний долг в размере 20% от ВВП. Мы не можем управлять нашим бюджетом», - сказал он.
Вардан Бостанджян сказал, что он согласен с этой мыслью.
«Я не вижу такой политики, согласно которой было бы обеспечено развитие малого и среднего бизнеса. Хозяйствующие субъекты, по сути, находятся в очень плохом состоянии. У нас есть заметная уязвимость и сейчас я, сколько надо могу защищать власти, но, пользуясь случаем, должен сказать, что нам надо осуществлять предметную экономическую политику, без политики. Что финансовые средства наши или поступили извне, они немалые для нашей маленькой страны и их надо правильно использовать», - сказал он.