Մեքենան ընկել է ձորը
Հոկտեմբերի 30-ին, ժամը 09.34-ին Թալին քաղաքի ոստիկանության բաժնից ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Գյումրի մայրուղու 61-րդ կմ-ում' Դավթաշեն գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ավտովթար, եւ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեռեւս չպարզված հանգամանքներում' Գուրգեն Գրիգորյանին պատկանող «ԳԱԶ-31» մակնիշի 04 ԼԼ 130 պետհամարանիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից ու ընկել ձորը, ինչի հետեւանքով վարորդն ու ուղեւորն ստացել են տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
Հրշեջ-փրկարարների օգնությամբ ավտոմեքենայից դուրս են բերվել 1977թ. ծնված Գ. Գրիգորյանը եւ ուղեւոր, 1992 թ. ծնված Վրեժ Գրիգորյանը:
Տուժածները տեղափոխվել են Թալինի հիվանդանոց:
Վ. Գրիգորյանը, ստանալով բուժօգնություն, դուրս է գրվել հիվանդանոցից, իսկ Գ.Գրիգորյանը տեղափոխվել է Երևան:

Автомобиль упал в ущелье
30 октября, в 09:34 отделение полиции города Талин получено сообщение, что на 61-м км трассы Ереван-Гюмри, вблизи села Давташен, произошла автоавария и, что необходима помощь спасателей.
На место происшествия был отправлен один боевой расчет.
При пока невыясненных обстоятельствах автомобиль модели «ГАЗ-31» с государственными номерами О4 LL 130, принадлежащий Гургену Григоряну, выехал с проезжей части дороги и упал в ущелье, вследствие чего водитель и пассажир получили телесные повреждения различной степени тяжести.
При помощи пожарных-спасателей из автомобиля были извлечены Г. Григорян (р. 1977г.) и пассажир Вреж Григорян (р. 1992г).