Էմմին ցանկանում է մասնակցել «Եվրատեսիլ–2010» մրցույթին
Երգչուհի Էմմին ցանկանում է մասնակցել «Եվրատեսիլ-2010» երգի միջազգային մրցույթ-փառատոնին։ Այս մասին «7օր»-ին տեղեկացրել է Էմմիի մայրը՝ Երևանի մշակույթի պետական քոլեջի տնօրեն, «Emmy-B» պրոդյուսերական կենտրոնի նախագահ Նադեժդա Սարգսյանը։ Այս օրերին Էմմին Միացյալ Նահանգներում է և զբաղված է «Եվրատեսիլ-2010» մրցույթին մասնակցելու համար ներկայացվելիք երգի ընտրությամբ ու բեմադրության հարցերով։
-Մեր հեղինակները տարբեր երգեր են գրում նրա համար նաև Գերմանիայից։ Դեռ պարզ չի՝ որը կընտրենք։ Միտք կա նաև Միհրանի հետ բեմահարթակում լինելու վերաբերյալ։ Այսինքն, լավ բաներ մտածել ենք, բայց շանսը միայն կտրվի, եթե ընտրվի Էմմին,- ասել է Ն. Սարգսյանը՝ վստահեցնելով, որ թե՛ երգը, թե՛  բեմադրությունը բարձր մակարդակ կունենան։
Ն. Սարգսյանը նաև հավելել է, որ թեև ինչպես գրեթե յուրաքանչյուր մրցույթ, այնպես էլ «Եվրատեսիլը» քաղաքականացված է, սակայն առաջնայինը մասնակցի շնորհն է.
-Եթե հանդիսատեսը շարունակաբար ծափահարի, ինչպե՞ս կարող է խախտում լինել։
2010թ. «Եվրատեսիլ» մրցույթը կանցկացվի Նորվեգիայում, քանի որ մայիսի 16-ին կայացած «Եվրատեսիլ-2009»-ում հաղթել է այդ երկրի ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Ռիբակն իր «Հեքիաթ» երգով։ Իսկ Հայաստանը ներկայացնող Ինգա և Անուշ Արշակյան քույրերը «Ջան-ջան» երգով զբաղեցրել էին 10-րդ տեղը։

Эмми хочет участвовать в конкурсе «Евровидение-2010»
Певица Эмми хочет участвовать в  международном конкурсе песни «Евровидение-2010». Об этом «7or» сообщила мать  Эмми, директор Ереванского государственного колледжа культуры, президент продюсерского центра «Emmy-B» Надежда Саркисян. Сегодня Эмми находится в США и занимается вопросами выбора песни и сценической постановки, которую необходимо представить для участия в конкурсе «Евровидение-2010».
«Наши авторы пишут для нас различные песни, в том числе и в Германии. Пока не ясно, какую мы выберем. Есть идея выступить с Миграном. То есть, мы хорошо задумали, но шанс представится, если  только будет выбрана Эмми», - сказала Н.Саркисян, заверив, что и песня, и сценическая постановка будут на высоком уровне.
Н.Саркисян добавила, что как и любой конкурс, «Евровидение» политизирован, однако главное - талант участника.
«Если зритель будет постоянно аплодировать, то какие могут быть махинации?», - отметила она.
Конкурс «Евровидение» в 2010-ом году состоится в Норвегии, так как на состоявшемся 16-го мая конкурсе «Евровидение-2009»  с песней «Сказка» выиграл представитель этой страны Александр Рыбак. А представляющие Армению сестры Инга и Ануш Аршакяны с песней «Джан-Джан» заняли 10-ое место.