Պատգամավորի դաշնակցական թեկնածուն ինքնաառաջադրվել է
Կենտրոն համայնքի թիվ 10 ընտրատեղամասում պատգամավորության թեկնածու առաջադրված ՀՅԴ ներկայացուցիչ Ռաֆայել  Այվազյանին Դաշնակցությունը չի սատարում։ Այս մասին «7օր»-ի հետ զրույցում ասել է Ազգային ժողովի «Դաշնակցություն» խմբակցության քարտուղար Արտյուշա Շահբազյանը։
-Նա ինքնաառաջադրվել է։ Կուսակցությունն իրեն չի պաշտպանում։
Հիշեցնենք, որ նույն ընտրատեղամասում որպես թեկնածու են առաջադրվել Հմայակ Հովհաննիսյանը (անկուսակցական), Վլադիմիր Կոստանյանը (անկուսակցական), Նիկոլ Փաշինյանը (անկուսակցական), Արա Սիմոնյանը («Ազգային միաբանություն»), Ռաֆայել Այվազյանը (ՀՅԴ), Էդուարդ Մադաթյանը (անկուսակցական) և Դավիթ Հակոբյանը (Հայաստանի մարքսիստական կուսակցություն)։

Представитель АРФД выдвинул свою кандидатуру в депутаты сам
Дашнакцутюн не поддерживает выдвинувшего свою кандидатуру в депутаты на избирательном участке № 10 общины Кентрон представителя АРФД Рафаэля Айвазяна. Об этом в беседе с «7or» сказал секретарь фракции НС «Дашнакцутюн» Артюша Шахбазян.
«Он выдвинулся сам. Партия его не поддерживает», - сказал А. Шахбазян.
Напомним, что на том же избирательном участке свои кандидатуры выдвинули Амаяк Ованесян (беспартийный), Владимир Костанян (беспартийный), Никол Пашинян (беспартийный), Ара Симонян («Национальное единение»), Рафаэль Айвазян (АРФД), Эдуард Мадатян (беспартийный) и Давид Акопян (Марксистская партия Армении).