Տեսնես՝ ո՞վ է մեղավորը
Ռոբերտ Նազարյանի «կանտոռայից» այսօր ձայներ են լսվել։ Հայտարարվել է, որ էլեկտրաէներգիայի սակագինը թանկանալու է։ Չեն ասել, թե ինչքանով է թանկանալու, բայց ասել են, որ այնպես կանեն, որ ո՛չ շիշը վառվի, ո՛չ քյաբաբը։ Սակայն շիշն ու քյաբաբը վաղուց են վառվել։
Հայաստանում աղքատների թիվն անցնում է մեկ միլիոնը։ Եվ նման պայմաններում հոսանքի գնի ավելացումը պարզապես տեռոր է։
Իշխանությունները սա հասկանում են, բայց փետրվարյան իրադարձություններից հետո իրենց ախորժակը բավարարելու խոչընդոտող ուժ չեն տեսնում, դրա համար էլ նախ հրատապ կարգով ավարտին հասցրին Որոտանի կասկադի սեփականաշնորհման գործը, հիմա էլ կոկորդիլոսի արցունքներն աչքերին՝ հետևում են սակագնի բարձրացման գործընթացին՝ զուգահեռաբար քսի տալով հաճախորդներին այլոց ուղղությամբ։
Բաղրամյան 26–ում որդեգրել են հետևյալ քաղաքականությունը՝ ձեռքերը շփել սակագնի թանկացումից սպասվող օգուտների կանխավայելման պահով ու միաժամանակ թանկացման համար «թունդ ընդդիմադիր» թերթերով և կայքերով այդ ամենի պատասխանատու հռչակել Ռոբերտ Քոչարյանին, Վլադիմիր Պուտինին, համակարգի կամակատար Շաբոյան Արտակի բաջանաղին, ՀԷՑ–ի ռուս կառավարիչներին, Ռոբերտ Նազարյանին։ Մի խոսքով, բոլորին՝ բացի Սերժ Սարգսյանից ու նրա մերձավոր շրջապատից։
Բայց դե, միայն անմեղսունակները չգիտեն, որ էլեկտրաէներգիայի սակագնի հարցը որոշվելու է Բաղրամյան 26–ում, և շատ կոնկրետ կաբինետում։ Թե՞ կարծում եք, որ Նազարյանի հանձնաժողովն անկախ է։

Интересно, кто виноват...
Сегодня из конторы Роберта Назаряна раздавались голоса. Было заявлено, что тариф на электроэнергию повысится. Не сказали, на сколько, но заявили, что сделают всё, чтобы и овцы были целы, и волки сыты. Но поезд, как говорится, уже ушел.
Количество бедных в Армении уже перевалило за миллион. И увеличение в этих условиях стоимости электроэнергии является обычным террором.
Власти это понимают, но после февральских событий не видят какой-либо силы, способной воспрепятствовать удовлетворению их нарастающего аппетита. Поэтому и завершили в спешном порядке приватизацию Воротанского каскада ГЭС, и сейчас с крокодиловыми слезами на глазах следят за процессом повышения тарифа, параллельно натравливая своих клиентов на известных людей.
На Баграмяна 26 на вооружение взята следующая политика: потирать руки в ожидании предстоящих прибылей от повышения тарифа, одновременно провозглашая через «яро оппозиционные» газеты и сайты виновниками подорожаний Роберта Кочаряна, Владимира Путина, безвольного председателя Антимонопольной комиссии Артака Шабояна, российских управленцев ЭСА, Роберта Назаряна… Словом, всех, кроме Сержа Саргсяна и его близкого окружения.
Однако лишь невменяемые не понимают того, что вопрос тарифа на электроэнергию будет решаться в конкретном кабинете президентского дворца. Или думаете, что комиссия Назаряна независима?