Բարև։ Orange-ն արդեն Հայաստանում է
Եվրոպայում երրորդ բջջային օպերատորը՝ France Telecom ընկերության ապրանքանիշը հանդիսացող «Օրանժ Արմենիան» այսօրվանից սկսում է իր ծառայությունների մատուցումը։ Այսպիսով, Հայաստանը դարձավ 31-րդ երկիրը, որտեղ Orange-ը գործունեություն է ծավալում։ Այսուհետ Հայաստանի սպառողները կարող են օգտվել 3G+ ցանցի բջջային կապի և գերհզոր ինտերնետի ծառայություններից:
-Մեր մուտքը Հայաստան հատուկ նշանակություն ունի, քանի որ Հայաստանին ու Ֆրանսիային յուրահատուկ հարաբերություններ են միավորում,- մեր երկրում Orange-ի մեկնարկի կապակցությամբ հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ընկերության նախագահ Դիդիե Լոմբարը՝ միաժամանակ շնորհակալություն հայտնելով Հայաստանի իշխանություններին աջակցության համար։
Փոխնախագահ Օլաֆ Սուանտիի խոսքերով էլ՝ իրենք ցանկանում են, որ Orange-ը դառնա ամենասիրելի և թիվ մեկ բրենդը Հայաստանում։ Orange-ը մեր երկիր է եկել մի շարք նորամուծություններով, և առհասարակ «Օրանժ Արմենիայի» գլխավոր տնօրենը նշել է, որ մատուցելու են բոլորի համար մատչելի նորարարական ծառայություններ, որոնք նաև պարզ են ու հարմար։
2009թ. նոյեմբեր ամսվա տվյալներով՝ Orange-ն արդեն 90 մլն դոլարի ներդրումներ է կատարել Հայաստանում, և առաջիկա 2 տարիներին ներդրումները կշարունակվեն։ Ստեղծել է 300 աշխատատեղ։ Այս շաբաթվանից սկսած՝ գործելու են ընկերության 13 սպասարկման կետեր, ինչպես նաև բազմաթիվ վճարման կետեր, որոնց թիվն ընկերությունը նպատակ ունի հասցնել 3000-ի: Մեկնարկի պահին արդեն Orange-ը ծածկույթ է ապահովում Հայաստանի բնակչության 83%-ի համար։
Orange-ի առաջին բաժանորդներին անակնկալներ են սպասվում։ Մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ նոյեմբերի 1-ից 31-ն ամեն օր առաջին զանգի առաջին րոպեն, նույնիսկ արտերկիր կատարած զանգի, կլինի անվճար։ Orange-ի ցանցի ներսում կատարած զանգերի պարագայում էլ բաժանորդները, որպես նվեր, կստանան նաև 300 անվճար րոպե։ Իսկ 12 ամսով Orange ինտերնետին բաժանորդագրվելու դեպքում «Ինտերնետ հիմա» սարքը հնարավոր է ձեռք բերել ընդամենը 1 դրամով։ Ծրագրվում է, որ բջջային հեռախոսի միջոցով հաճախորդները կունենան անձնական ինտերնետ, ինտերնետ ծառայությունները կմատուցվեն 9000 և 16000 դրամ ամսական սակագնային փաթեթներով։ «Ռոումինգ» ծառայությունն էլ հասանելի կլինի շուրջ 130 երկրում, այդ թվում՝ Լեռնային ղարաբաղում։
Շուտով  Orange-ը հայաստանյան սպառողին կներկայացնի աշխարհահռչակ iPhone-ը, իսկ բաժանորդագրվելով «Ամեն ամիս» սակագնային պլանին՝ բաժանորդներն առավել էժան գներով կկարողանան ձեռք բերել հեռախոսներ:
Բջջային կապի մատուցված ծառայությունների սակագները կախված են սակագնային պլանից՝ մեկ րոպեն 5-40 դրամ է, sms-ի արժեքը՝ 5-15 դրամ։
Orange-ի փոխնախագահ Օլաֆ Սունատին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է, որ Հայաստանում իրենք պայծառ ապագայի ակնկալիքներ ունեն։ Orange-ում արդեն մոտ 70000 բաժանորդ է գրանցվել:

Здравствуй: Orange уже в Армении
Являющаяся торговой маркой третьего мобильного оператора в Европе France Telecom «Оранж Армения» с 5-го ноября начала предоставлять свои услуги. Таким образом, Армения стала 31-ой страной, в которой Orange развернула свою деятельность. Впредь армянские потребители могут пользоваться мобильными и сверхмощными интернет-услугами.
«Наше появление в Армении имеет четкое назначение, так как Армению и Францию связывают особые отношения», - в ходе созванной пресс-конференции в связи с разворачиванием в Армении деятельности Orange заявил президент компании Дидье Ломбар, выразив одновременно благодарность властям Армении за поддержку.
По словам вице-президента Олафа Суанти, они хотят, чтобы Orange стал самым любимым  брендом номер один в Армении. Orange пришел в нашу страну с рядом новшеств, и вообще гендиректор «Оранж Армения» отметил, что они будут предоставлять доступные для всех новаторские услуги, которые также просты и удобны.
По данным на ноябрь 2009-го года, Orange уже сделал в Армении инвестиции на $ 90 млн., и в ближайшие 2 года инвестиции будут продолжены. Было создано 300 рабочих мест. Начиная с этой недели, будут действовать 13 центров обслуживания компании, а также многочисленные центры оплаты, число которых компания хочет довести до 3000. На момент начала своей деятельность покрытие   Orange   обеспечивает 83% населения Армении.
Первых абонентов Orange ждут сюрпризы. Директор маркетинга Арам Мкртчян проинформировал, что с 1 по 31 ноября каждый день первая минута первого звонка, даже звонка за рубеж, будет бесплатной. В случае  звонков внутри сети Orange абоненты, в качестве подарка, получат еще 300 бесплатных минут. А в случае подписки на Интернет Orange в течение 12 месяцев оборудование «Интернет сейчас» возможно приобрести всего лишь за 1 драм. Планируется, что посредством  сотового телефона абоненты будут иметь личный интернет, Интернет-услуги будут предоставлены по ежемесячному тарифному пакету в 9000 и 1600 драмов. Услуга роуминга будет достигаемой для 130 стран, в том числе в Нагорном Карабахе.
Вскоре армянскому потребителю Orange будет представлен всемирно известный iPhone , а подписавшись на тарифный план «Каждый месяц», абоненты за более дешевые цены смогут приобрести телефоны.
Тарифы услуг сотовой связи зависят от тарифного плана: одна минута  - 5-40 драмов, стоимость sms - 5-15 драмов.
Вице-президент Orange Олаф Суанти во время пресс-конференции сказал, что в Армении у них есть ожидания светлого будущего. В Orange уже зарегистрировались 70 000 абонентов.