ՀՅԴ, ԲՀԿ և ՕԵԿ պատգամավորները հաստատեցին. հանդիպել են Սերժ Սարգսյանին
ԲՀԿ, ՀՅԴ, ՕԵԿ խմբակցությունները երեկ հանդիպել են Սերժ Սարգսյանին և քննարկել սահմանադրական փոփոխությունները։ Այս տեղեկությունն ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հաստատեցին նշված խմբակցությունների ներկայացուցիչները:
ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանն ասաց, որ երեկ Սերժ Սարգսյանի հետ քննարկվել են սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի աշխատանքը և ներկա ընթացքը։
ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանն էլ հաստատեց, որ հանդիպում կայացել է, սակայն թե ինչ հարցեր են քննարկվել, ԲՀԿ խմբակցության ղեկավարը չմանրամասնեց՝ ասելով, որ փակ հանդիպման մանրամասները ներկայացնելը կոռեկտ չէ:
ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանն էլ ասաց, որ քննարկել են սահմանադրական փոփոխությունների հարցը:

Депутаты от АРФД, ППА и «Оринац еркир» подтвердили: встреча с Сержем Саргсяном состоялась
Парламентские фракции ППА, АРФД и «Оринац еркир» накануне встретились с Сержем Саргсяном и обсудили вопрос конституционных изменений. Эту информацию в беседе с журналистами подтвердили представители данных фракций.
Член фракции АРФД Арцвик Минасян отметил, что с Сержем Саргсяном обсуждалась деятельность профессиональной комиссии по конституционным реформам.
Руководитель фракции ППА Наира Зограбян тоже подтвердила, что встреча состоялась, однако какие именно вопросы в ходе нее обсуждались, конкретизировать не пожелала, сказав, что разглашение подробностей закрытой встречи некорректно.
Руководитель фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян, в свою очередь, отметила, что обсуждался вопрос конституционных изменений.