Նիդեռլանդների բնակչուհին կամուսնանա շան հետ իր կատու ամուսնուն կորցնելուց հետո (լուսանկարներ)
Ինչպես գրում է «New York Daily News»–ը, կատուն սատկել է երիկամային անբավարարությունից։ Լեսբիրելը պատմել է, որ դժվար է կայացրել կենդանուն քնեցնելու որոշումը։
«Բայց ինձ հաջողվեց 16 հրաշալի տարի անցկացնել նրա հետ»,– պատմել է հոլանդուհին։
41–ամյա Լեսբիրելը մտադիր է իր վշտի հետ հաշտվելուց հետո ամուսնանալ շան՝ Թրևիսի հետ։ Հոլանդուհին փրկել է թափառական շանը, երբ ապրում էր Հունաստանում։ Կենդանուն նա գտել է լողափին։
Լեսբիրելը նույնիսկ նմանաբովանդակ կայք է բացել 2003թ.՝ «Ամուսնացիր քո տնային կենդանու հետ» անվամբ («MarryYourPet»), որը կենդանիների համար հարսանիքներ է կազմակերպում։ Հոլանդուհու խոսքերով՝ ծառայություններ ոչ բոլորին են մատուցվում։ Կա հատուկ պայման՝ չամուսնալուծվել։
«Ես չեմ ուզում ինչ–որ մեկին թույլ տալ թողնել իր կենդանուն»,–ասել է կինը։ Բացի այդ, Լեսբիրելի խոսքերով՝ «մեզ բոլորիս անհրաժեշտ է անշահախնդիր սեր, բայց դժվար է այն գտնել մարդու կողքին»։

Жительница Нидерландов выйдет замуж за пса после смерти супруга-кота
Жительница Нидерландов Доминик Лесбирель выйдет замуж за своего пса после смерти супруга-кота, сообщает «New York Daily News». Кот скончался из-за почечной недостаточности. Как рассказала Лесбирель, решение усыпить животное далось ей с трудом. «Но мне повезло провести с ним 16 чудесных лет», – отметила голландка.
После того как 41-летняя Лесбирель справится со своим горем в связи со смертью мужа-кота, она планирует сыграть свадьбу с псом Трэвисом. Голландка спасла бездомную собаку, когда жила в Греции. Она нашла Трэвиса на пляже.
Лесбирель проводит свадебные обряды для домашних животных на своем сайте «MarryYourPet», который она открыла в 2003 году. По словам голландки, услуги предоставляются не всем. «Как и в случае с любым браком, есть правила», – объяснила Лесбирель и добавила, что не допускает разводов. «Я не хочу позволять кому-либо бросать их питомца», – заявила она.
Кроме того, Лесбирель сказала, что «нам всем нужна бескорыстная любовь, но ее бывает трудно обрести с человеком».