Նազարբաևը կոչ է արել հրաժարվել բանանից և արևմտյան արտադրանքից
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևն իր համաքաղաքացիներին կոչ է արել հրաժարվել արևմտյան արտադրանքից և սպառողական ապրանքներից։ Այս մասին գրում է «Tegrinews»–ը։
«Օրինակ՝ արևմտյան հագուստը. կարելի է ապրել նաև առանց դրա։ Ճիշտ չէ՞։ Առանց ֆուա–գրայի, բանանի, որոնք առհասարակ վնասակար են մեր առողջությանը»,–հայտարարել է ղազախ առաջնորդը Ակմոլինսկի շրջանում գյուղատնտեսական ապրանքներ արտադրողների հետ հանդիպմանը։
Խոշոր հողատերերին Նազարբաևն անվանել է երկրի գլխավոր կերակրողներ և ընդգծել, որ Ղազախստանի բնակիչները հագնելու բան ունեն. նրանք ապահովված են անհրաժեշտ բոլոր ապրանքներով, իսկ արևմտյանները նրանց հարկավոր չէն։

Назарбаев призвал отказаться от бананов и других западных продуктов и товаров
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев призвал сограждан отказаться от западных продуктов и потребительских товаров, сообщает «Tegrinews».
«К примеру, западная одежда – можно прожить и без этого. Правда? Без фуа-гра, бананов, вредных вообще для нас», – заявил казахский лидер на встрече с сельхозпроизводителями Акмолинской области.
На встрече с аграриями Назарбаев назвал их главными кормильцами страны и подчеркнул, что у жителей Казахстана «есть что одеть», они обеспечены всеми необходимыми товарами и западные товары им ни к чему.