Կրեմլը պատրաստ է Պուտինի և Օբամայի հանդիպմանը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է հանդիպել ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հետ, սակայն այդ հարցով պայմանավորվածություններ առայժմ չկան։ Այս մասին, «ՏԱՍՍ»–ի փոխանցմամբ, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Նախագահ Պուտինը միշտ բաց է երկխոսության համար, առավել ևս՝ իր գործընկեր Օբամայի հետ»,–նշել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել էր, որ չի բացառում Պուտինի և Օբամայի հանդիպումը։ Արտգործնախարարի խոսքերով՝ հանդիպումը կկայանա, եթե ԱՄՆ–ի կողմից համապատասխան ազդանշան լինի։

Кремль готов ко встрече Путина и Обамы
Президент России Владимир Путин готов встретиться с президентом США Бараком Обамой, но пока договоренностей о таком контакте нет, передает ТАСС заявление пресс-секретаря президента Дмитрия Пескова.
«Президент Путин всегда открыт для диалога, тем более со своим коллегой президентом Обамой», – сказал он.
Песков уточнил, что «пока таких договоренностей нет».
Ранее министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что не исключает возможности встречи президента России Владимира Путина и президента США Барака Обамы. По его словам, встреча может произойти, если такой сигнал поступит со стороны США.