Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն դիմել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին
Մենք արդեն տեղեկացրել էինք, որ ադրբեջանական «ANS TV» լրատվամիջոցը հաղորդել էր, թե Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն  դիմել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ հուլիսի 18-ի, լույս 19-ի գիշերը ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Չայլու գյուղի դիրքերի վրա հարձակված դիվերսիոն խմբի անդամ  Մուբարիզ Իբրահիմովի դիակը ադրբեջանական կողմին վերադարձնելու խնդրանքով։
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի մամլո դիվանի պատասխանատու Տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանը «7օր»-ին հաղորդել է, որ լուրը համապատասխանում է իրականությանը:
Տեր Վահրամի հաղորդմամբ, Ամենայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլը Կովկասի մահմեդականների հոգևոր վարչության նախագահ  շեյխ ուլ-իսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադեի խնդրանքով դիմել է Գարեգին Բ կաթողիկոսին Մ. Իբրահիմովի դիակը ադրբեջանական կողմին վերադարձնելու խնդրանքով:
-Նշված հարցի վերաբերյալ Գարեգին Բ-ն դիմել է ՀՀ նախագահին, և ստացված պատասխանը կներկայացնենք առաջիկայում,- ասել է տեր Վահրամ քահանա Մելիքյանը:

Католикос Всех армян Гарегин II обратился к президенту РА Сержу Саргсяну
Раннее сообщалось, что по сообщению азербайджанского «ANS TV»,  Католикос всех армян Гарегин II обратился к президенту Армении Сержу Саргсяну с просьбой вернуть азербайджанской стороне тело военнослужащего Мубариза Ибрагимова, погибшего в результате диверсии в ночь с 18 по 19 июня  в селе Чайлу Мардакертского района НКР.
Ответственный пресс-службы  Католикоса Всех армян  Тер Ваграм Меликян сообщил корреспонденту «7or», что информация соответствует действительности.
По сообщению Тер Ваграма Меликяна, патриарх Кирилл, по просьбе председателя Управления мусульман Кавказа шейха уль-ислама Аллахшукюра Пашазаде, обратился к Гарегину II по поводу возвращения тела М.Ибрагимова  азербайджанской стороне.
«Относительно данной проблемы Гарегин II обратился к президенту РА Сержу Саргсяну, а  о полученном ответе мы сообщим на днях», - добавил Тер Ваграм Меликян.