Էրդողանը մտադիր է Պուտինի հետ քննարկել ՌԴ օդուժի գործողությունները Սիրիայում
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը մտահոգություն է հայտնել Ռուսաստանի օդուժի գործողություններով Սիրիայում և մտադիր է քննարկել այդ հարցը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը։
«Ես անպայման կհանդիպեմ Պուտինի հետ, որպեսզի քննարկեմ նրա հետ իրավիճակը Սիրիայում և իմ մտահոգությունը կհայտնեմ այդ հարցի վերաբերյալ: Եթե մեր երկրներն ընկերներ են, ես կխնդրեմ նրան վերանայել Ռուսաստանի գործողությունները Սիրիայում», - ասել է նա «Ալ-Ջազիրա» հեռուստաընկերության հարցազրույցում: Այս մասին փոխանցում է «РИА Новости»-ն:
Էրդողանը նշել է, որ նա տվյալներ ունի, որ Սիրիայում հարվածներ են հասցվում նաև չափավոր ընդդիմությանը, սակայն չի նշել այդ տեղեկատվության աղբյուրը:

Эрдоган намерен обсудить с Путиным действия России в Сирии
Президент Турции Тайип Эрдоган намерен обсудить на встрече с российским президентом Владимиром Путиным действия России в Сирии. Об этом Эрдоган рассказал в интервью «Al Jazeera».
«Я обязательно встречусь с Путиным, чтобы обсудить с ним ситуацию в Сирии и выразить свою озабоченность по этому вопросу. Раз наши страны друзья, я попрошу его переоценить действия России в Сирии», – отметил Эрдоган.
Также Эрдоган заявил, что авиаудары России могут наноситься по позициям умеренной оппозиции. При этом турецкий президент не назвал источник информации о целях, по которым идут бомбардировки.