Օրթոպեդների համաժողով Ծաղկաձորում
Հոկտեմբերի 1-4 Ծաղկաձորում տեղի է ունենալու Օրթոպեդների 5-րդ միջազգային համաժողովը։ Համաժողովին մասնակցելու են ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ աշխարհի տարբեր երկրներից, այդ թվում Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Վրաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Լեհաստանից ժամանած մասնագետներ։
Քանաքեռ-Զեյթուն բ/կ-ի Վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի բաժանմունքի վարիչ Կարեն Մարտիրոսյանը «7օր»-ին ասել է, թե համաժողովի նպատակը ոլորտին առնչվող տեղեկատվության որակի բարձարցումն է, փորձի փոխանակումը և այլն։
-Ի վերջո՝ ասելու, ցույց տալու բաներ ունենք,-նշել է նա՝ հավելելով, թե տվյալ ոլորտը Հայաստանում շատ բարձ մակարդակի վրա է.

В Цахкадзоре состоится 5-й Международный форум ортопедов
С 1 по 4 октября в Цахкадзоре пройдет 5-ый Международный форум ортопедов. На форуме примут участие специалисты как из Армении, так и из разных стран мира, в том числе из России, США, Грузии, Украины, Беларуси и Польши.
Заведующий отделом травматологии и ортопедии медицинского центра «Канакер-Зейтун» Карен Мартиросян сообщил «7or», что целью форума является повышение качества информации в данной области, а также обмен опытом и т.д.
«У нас, наконец, есть что сказать и показать друг другу», - отметил он, добавив, что эта область в Армении отличается очень высоким уровнем: «Есть специальности, которые остались в каменном веке, а ортопедия довольно современна в настоящее время».