Անկարայում երկու պայթյուն է որոտացել (տեսանյութ)
Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայի կենտրոնական կայարանի մոտ երկու պայթյուն է որոտացել։ Այս մասին հայտնում է «ТАСС»–ը։
Դեպքի վայր են ժամանել մեծ քանակությամբ շտապ օգնության մեքենաներ։ Տեղի ԶԼՄ–ն նշում է, որ բազմաթիվ վիրավորներ կան, բայց կոնկրետ թիվը չի հաղորդվում։
«Reuters»–ն էլ նշում է, որ կան նաև զոհեր։
«Dogan News»–ն էլ հայտնում է, որ առնվազն 20 մարդ է զոհվել։
Ավելի ուշ, Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ պայթյունի հետևանքով զոհվել է 30, վիրավորվել՝ 126 մարդ։
Պայթյունները որոտացել են դեպի երկաթգծի կայարան տանող էստակադայի տակ։ Այնտեղ հոկտեմբերի 10–ի առավոտյան սկսել էին հավաքվել արհմիությունների ակտիվիստները, ովքեր ծրագրում էին իշխանությունների հետ համաձայնեցված ցույց իրականացնել՝ ի աջակցություն խաղաղության և ահաբեկչական խմբավորումների գործողությունների դատապարտման։

В столице Турции прогремели два взрыва (видео)
Как сообщает местное телевидение, на место инцидента направлено большое количество машин «скорой помощи». Сообщается также о большом числе раненых.
Ранее агентство «Reuters» передало информацию, что в результате инцидента есть погибшие, однако их число не указывалось. Местные СМИ данные о жертвах пока не подтвердили.
Позже министерство внутренних дел Турции сообщило, что в результате двух взрывов погибли 30 человек, 126 получили ранения.
Взрывы прогремели под эстакадой, ведущей к вокзалу. Там 10 октября утром начали собираться активисты профсоюзных объединений, которые планировали устроить согласованный с властями митинг в поддержку мира и осудить действия террористических организаций.