Լիտվայի արտաքին գործերի նախարարը կայցելի Հայաստան
Նոյեմբերի 20-21-ը Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Լիտվայի արտաքին գործերի նախարար Վիգաուդաս Ուշացկասը (Vygaudas Ušackas):
Այցի ընթացքում նախատեսվում են նախարար Վիգաուդաս Ուշացկասի հանդիպումները Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի,
ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի , արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի հետ:
Նախարար Ուշացկասը կայցելի նաեւ Ծիծեռնակաբերդ, ուր ծաղկեպսակ կդնի  Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի հուշարձանին:

Министр иностранных дел Литвы посетит Армению
20-21-го ноября по приглашению министра индел РА Эдварда Налбандяна в Армению с двухдневным рабочим визитом прибудет министр индел Литвы Вигаудас Ушацкас (Vygaudas Ušackas).
В ходе визита запланированы встречи министра Вигаудаса Ушацкаса со спикером НС РА Овиком Абрамяном, секретарем Совета национальной безопасности Артуром Багдасаряном, министром индел Эдвардом Налбандяном и министром экономики Нерсесом Ерицяном.
Министр Ушацкас посетит также Цицернакаберд, где возложит венок к мемориалу памяти жертв Геноцида армян.