ԱՄՆ-ում անց է կացվել միջոցառում՝ նվիրված ԼՂՀ մասին տեղեկացվածության ակտիվացմանը
«Ամերիկացիները՝ Արցախին» /Americans for Artsakh/ կազմակերպությունը Վաշինգթոնում Հայաստանի դեսպանատանը անց է կացրել միջոցառում՝ նվիրված Հայաստանում և Արցախում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին տեղեկացվածության ակտիվացմանը:
ԱՄՆ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը ներկայացրել է ղարաբաղյան հակամարտության պատմությունը և հանրապետությունում առկա ներկա իրավիճակը:
Միջոցառմանը նշվել է, որ այսօր Կովկասը նշանակալի տեղ է զբաղեցնում միջազգային քաղաքական կյանքում և շատ կարևոր է հանրության հանգամանալի տեղեկացվածությունը Արցախի մասին, որպեսզի սատարեն նրան՝ պահպանելու իր ուժն ու նույնականությունը:
«Ամերիկացիները՝ Արցախին» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Սառա Լյուդվիգը ներկաներին տեղեկացրել է իրենց նախագծերի մասին, նշելով, մասնավորապես, որ նախատեսվում է ԼՂՀ-ում անցկացնել թրենինգներ՝ կառավարական կառույցների աշխատակիցների, երիտասարդ առաջնորդների և այլ խմբերի համար:

В США прошло мероприятие по повышению информированности об Арцахе
Организация «Американцы Арцаху» (Americans for Artsakh) провела в посольстве Республики Армении в Вашингтоне мероприятие, посвященное повышению информированности о событиях в Армении и Арцахе.
Постоянный представитель НКР в США Роберт Аветисян представил историю карабахского конфликта и нынешнюю ситуацию в республике.
На мероприятии было отмечено, что Кавказ сегодня занимает значимое место в международной политической жизни и очень важно, чтобы общественность была детально информирована об Арцахе с тем, чтобы помочь ему сохранить свою мощь и идентичность.
Исполнительный директор «Американцы Арцаху» Сара Людвиг проинформировала присутствующих о проектах организации, отметив, в частности, что в НКР намечаются тренинги для сотрудников правительственных структур, молодых лидеров и других групп.