Եվրոպայի լիգա. «Բորուսիա»–ն այսօր արտագնա հանդիպում կունենա «Գաբալա»–ի հետ
Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի 3–րդ տուրի շրջանակներում այսօր Դորտմունդի «Բորուսիա»–ն արտագնա հանդիպում կունենա ադրբեջանական «Գաբալա»–ի հետ։
Թոմաս Տուխելի սաները համարվում են սպասվող հանդիպման բացահայտ առաջատարը։ Այս խաղին նրանք մասնակցում են երկրի առաջնությունում հերթական հաղթանակից հետո, որը նրանց Բունդեսլիգայի մրցաշարային աղյուսակի 2–րդ տեղում ամրապնդվելու հնարավորություն է տվել։ Այս անգամ արտագնա հանդիպմանը պարտության մատնվեց «Մայնց»–ը՝ 2:0 հաշվով. մեկական գնդակ խփեցին Ռոյսն ու Մխիթարյանը։
1995թ.-ից գոյություն ունեցող «Գաբալա»–ն Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլում հայտնվել է նախորդ տարի երկրի առաջնությունում 3–րդ տեղը զբաղեցնելու և նախընտրական 4 փուլերն անցնելու շնորհիվ։
Հիշեցնենք, որ «իշամեղուների» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բաց կթողնի այս հանդիպումը Ադրբեջանում նրա անվտանգության հետ կապված՝ թիմի ղեկավարության մտավախությունների պատճառով։

Лига Европы: «Боруссия» в гостях сыграет с «Габалой»
Сегодня в рамках третьего тура групповой стадии Лиги Европы дортмундская «Боруссия» на выезде сыграет с азербайджанской «Габалой».
В предстоящей встрече подопечные Томаса Тухеля считаются явными фаворитами. К игре они подходят после очередной победы в чемпионате страны, позволившей им закрепиться на втором месте в турнирной таблице Бундеслиги. На этот раз на выезде был обыгран Майнц со счетом 2:0 – по разу отличились Ройс и Мхитарян.
Существующая с 1995 года «Габала» оказалась в групповой стадии Лиги Европы благодаря третьему месту в чемпионате страны в прошлом году и пройденным 4 предварительным отборочным этапам.
Напомним, что полузащитник «шмелей» Генрих Мхитарян пропустит матч из-за опасений руководства команды за его безопасность в Азербайджане.