ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն անցնելու են ադրբեջանական տարածք ԼՂՀ կողմից
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Պիեռ Անդրիոն (Ֆրանսիա) և Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկի ուղեկցությամբ, տարածաշրջանային այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 26-ին ժամանելու են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ հանդիպելու երկրի ղեկավարության հետ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից՝ հոկտեմբերի 27-ին համանախագահները կմասնակցեն Մարտակերտ-Թարթառ ճանապարհահատվածում ԵԱՀԿ առաքելության կողմից իրականացվելիք ԼՂՀ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի դիտարկմանը:
Դիտարկման ժամանակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչն անցնելու են ադրբեջանական տարածք ԼՂՀ կողմից:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել դիտարկման մասնակիցների անվտանգությունը:

Сопредседатели МГ ОБСЕ перейдут со стороны НКР на территорию Азербайджана
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (Россия), Пьер Андрие (Франция) и Джеймс Уорлик (США), в сопровождении личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика, в рамках регионального визита посетят 26 октября Нагорно-Карабахскую Республику и встретятся с руководством страны.
Сопредседатели примут участие в мониторинге линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана, который будет осуществлен миссией ОБСЕ 27 октября на участке дороги Мартакерт-Тартар.
Во время мониторинга сопредседатели Минской группы ОБСЕ и Анджей Каспшик перейдут со стороны НКР на территорию Азербайджана.