«Բորուսիա»–ն արտագնա հանդիպում կանցկացնի «Վերդեր»–ի հետ
Ներկա դրությամբ՝ թիմերը գտնվում են մրցաշարային աղյուսակի տարբեր բևեռներում. բրեմենյան ակումբը զբաղեցնում է 14–րդ տեղը՝ հավաքած 10 միավորով, իսկ դորտմունդցիները 2–րդն են՝ ունենալով 23 միավոր, բայց «Բավարիա»–ից հետ մնալով արդեն 7 միավորով։
Նախորդ մրցափուլում «Վերդեր»–ն արտագնա հանդիպմանը հաղթանակ տոնեց «Մայնց»–ի նկատմամբ՝ 3:1 հաշվով։ Հաղթանակը նրան հնարավորություն է տվել կասեցնել 5 պարտությունից բաղկացած շարքը։
Ինչ վերաբերում է «Բուրուսիա»–ին, ապա Բունդեսլիգայի նախորդ մրցափուլում այն սեփական դաշտում հաղթեց «Աուգսբուրգ»–ին 5:1 հաշվով, իսկ չորեքշաբթի օրը Գերմանիայի գավաթի 1/16–ի շրջանակում ջախջախեց «Պադերբորն»–ին՝ 7:1։
Գերմանիայի առաջնությունում «Բորուսիա»–ի և «Վերդեր»–ի անհատական հանդիպումների վիճակագրությունը խոսում է դորտմունդցիների օգտին. Հենրիխ Մխիթարյանի թիմը հաղթել է բրեմենցիների հետ վերջին 8 հանդիպումներից 7–ում։

«Боруссия» на выезде сыграет с «Вердером»
На данный момент команды располагаются в разных половинах турнирной таблицы: бременский клуб сейчас занимает 14 место с десятью набранными очками, а дортмундцы идут вторыми, имея в активе 23 очка, но отставая от «Баварии» уже на 7 очков.
В прошлом туре «Вердер» на выезде обыграл «Майнц» со счетом 3:1. Победа позволила ему прервать серию из пяти поражений.
Что касается «Боруссии», то она в прошлом туре Бундеслиги обыграла на своем поле «Аугсбург» со счетом 5:1, а в среду разгромила в рамках 1/16 Кубка Германии «Падерборн» – 7:1.
Статистика личных встреч «Боруссии» и «Вердера» в чемпионате Германии в пользу дортмундцев – команда Генриха Мхитаряна выиграла семь из восьми последних матчей против бременцев.