Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի մոնիտորինգի Ագոյի խմբի ներկայացուցիչներին
Նոյեմբերի 20-ին ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի մոնիտորինգի Ագոյի խմբի ներկայացուցիչներին: Պատվիրակությանը ղեկավարում է ԵԽ-ում Ռումինիայի դեսպան Ստելիան Ստոյանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների ներկա փուլը եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ վերջին զարգացումները:
ՀՀ Առաջին նախագահը ԵԽ դեսպանների ուշադրությունը հրավիրեց Հայաստանում ժողովրդավարության վիճակի, ԵԽ անդամակցելուց առաջ Հայաստանի կողմից ստանձնած պարտավորությունների կատարման'  մասնավորապես քաղբանտարկյալների ազատ արձակման, խոսքի, լրատվամիջոցների ազատության, ԵԽԽՎ-ի վերջին բանաձեւերի իրականացման գործընթացի վրա: Քննարկվեցին Հայաստանում կոռուպցիայի տարածման, դրա հաղթահարման ուղիները, Հայաստանում տնտեսական համակարգի եւ ճգնաժամի նախադեպը չունեցող խորության պատճառները:

Левон Тер-Петросян принял представителей мониторинговой группы «Аго» СЕ
20 ноября первый президент Армении Левон Тер-Петросян принял представителей группы «Аго» Комитета министров Совета Европы. Делегацию возглавлял посол Румынии в СЕ Стелиан Стоян.
Собеседники обсудили нынешний этап отношений между Арменией и Турцией и развитие ситуации вокруг урегулирования Карабахского конфликта.
Первый президент РА обратил внимание послов СЕ на состояние демократии в Армении, на процесс выполнения ею взятых на себя обязательств перед вступлением в ЕС, в частности по освобождению политзаключенных, свободе слова, СМИ, на реализацию последних резолюций ПАСЕ. Были обсуждены вопросы распространения коррупции в Армении и пути ее преодоления, причины беспрецедентно глубокого кризиса экономической системы РА.