ՌԴ ՌՏՈւ–ն Սիրիայում մեքենաների ականապատման գործարան է ոչնչացրել (տեսանյութ)
ՌԴ ՊՆ–ն մի շարք տեսանյութեր է հրապարակել, որոնցում պատկերված են ՌԴ ՌՏՈւ–ի հերթական ավիահարվածները Սիրիայում։ Դրանցում ցուցադրված է նաև ահաբեկիչների տեխնիկայի շարասյան, ճամբարի, հենակետի և զինյալների վերահսկողության տակ գտնվող կամրջի ոչնչացումը։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»–ն։
Տեսանյութերից մեկում արձանագրված է Հալեպում զինյալների գործարանի պայթեցումը, որտեղ ահաբեկիչներն ականապատում էին իրենց մեքենաները։
Երկրորդում պատկերված են կրկին Հալեպում ՌԴ ավիացիայի հարվածները, այս անգամ՝ ահաբեկիչների բազային ճամբարներից մեկին։
Տեսանյութերից 2–ը նկարահանված է Լաթաքիայում. դրանցից մեկում պատկերված է զինյալների զրահապատ և ավտոմոբիլային տեխնիկայի շարասյան ոչնչացումը, մյուսում՝ ամրացված հենակետի խոցումը։
Վերջին տեսանյութում ցուցադրված է ճշգրիտ ավիահարվածով Ռաքքա բնակավայրի մոտ ահաբեկիչների վերահսկողության տակ գտնվող կամրջի պայթեցումը։
«Անցած երկու օրվա ընթացքում ՌԴ ավիախմբի ինքնաթիռները Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում իրականացրել են 81 ռազմական թռիչք՝ հարվածներ հասցնելով ահաբեկիչների 263 օբյեկտի Հալեպում, Դամասկոսում, Դեյր–Էզ–Զորում, Իդլիբում, Լաթաքիայում, Ռաքքայում, Համայում և Հոմսում»,–ասել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ–մայոր Իգոր Կոնաշենկովը։
Բարձրասիտճան զինվորականի խոսքերով՝ մարտական հանձնարարությունները կատարելուց հետո բոլոր ինքնաթիռները բարեհաջող վերադարձել են Հմեյմիմի բազա։

ВКС РФ уничтожили цех по минированию автомобилей в Сирии (видео)
Минобороны России опубликовало ряд видео, демонстрирующих авиаудары российских ВКС в Сирии. Видеоматериалы демонстрируют также удары по колонне техники, лагерю и опорному пункту боевиков, а также по находящемуся под их контролем мосту, сообщает РИА «Новости».
На одном из видео зафиксировано уничтожение цеха в провинции Алеппо, где боевики оснащали автомобили взрывными устройствами.
На втором видео, также снятом в провинции Алеппо, показан авиаудар, нанесенный российскими ВКС по одному из базовых лагерей террористов.
Два видео сняты в Латакии, на одном из них показан удар, нанесенный по колонне бронированной и автомобильной техники боевиков, а на втором – по укрепленному опорному пункту.
Последний ролик демонстрирует точный авиаудар по мосту, находившемуся под контролем боевиков возле населенного пункта Ракка.
«Самолеты российской авиагруппы за два дня выполнили 81 вылет и нанесли удары по 263 объектам террористов в Сирии», – заявил в четверг официальный представитель Министерства обороны России генерал-майор Игорь Конашенков.