Ինչո՞ւ ֆինանսների նախարարը չի գնում վարչապետի հետքերով
«ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը չի պատրաստվում անդամագրվել Հայաստանի հանրապետական կուսակցությանը»։ Ի պատասխան «7օր»-ի հարցադրմանը, թե ֆինանսների նախարարը չի՞ պատրաստվում հետևել վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի օրինակին և անդամագրվել ՀՀԿ-ին՝ տեղեկացրել են Ֆինանսների նախարարությունից։
Ի դեպ, Ֆինանսների նախարարությունից այս պատասխանը ստանալու համար երկու օր պահանջվեց։ Հարցը լսելուն պես նախարարության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Իրինա Այվազյանն ասաց, թե նախարարը չի անդամագրվել Հանրապետական կուսակցությանը։ «Վստա՞հ եք»,–հարցրինք։
-Պետք է ճշտել. կարող է այս ընթացքում ինչ-որ բան փոխված լինի,-ասել է մամլո խոսնակն ու խոստացել ավելի ուշ պատասխանել հարցին։
Եվ միայն մեկ օր անց Ֆինանսների նախարարության լրատվական ծառայությունից մեզ այսօր հաղորդեցին, որ ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը չի պատրաստվում անդամագրվել Հայաստանի հանրապետական կուսակցությանը. «Այս պահին նման մտադրություն չկա»։

Зачем министр финансов не идет по следам премьера?
«Министр финансов РА Тигран Давтян не собирается вступать в РПА», - отметили в Министерстве финансов в ответ на вопрос «7or» не готовится ли министр финансов РА стать членом РПА, следуя примеру премьер-министра Тиграна Саркисяна.
Кстати, для получения этого ответа из Министерства финансов потребовалось два дня. Выслушав вопрос, руководитель управления информации и по связям с общественностью Минфина Ирина Айвазян сказала, что министр не записался в члены РПА.  «Уверены?» , спросили мы.
«Надо проверить, может быть за это время что-то поменялось», - сказала она, обещав дать позднее ответ на этот вопрос.
И лишь спустя день пресс-служба Минфина сегодня нам сообщила, что министр финансов РА Тигран Давтян не готовится стать членом РПА. «На данный момент подобного намерения нет», - сказала Айвазян.