ՌԴ ՊՆ–ն նոր տեսանյութեր է հրապարակել Սիրիայում ահաբեկիչների դիրքերի ռմբակոծություններից
ՌԴ ՌՏՈւ ինքնաթիռներն անցած 3 օրվա ընթացքում 137 ռազմական թռիչք են իրականացրել՝ ավիահարվածներ հասցնելով ահաբեկչական ենթակառուցվածքների 448 օբյեկտի։ Այս մասին, «vesti.ru»–ի փոխանցմամբ, հայտնել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գեներալ–մայոր Իգոր Կոնաշենկովը։
Իդլիբ գավառի Զերբա արվարձանում ռուսական Су-24М–ն «Ջեբհաթ ան–Նուսրա» խմբավորման խոշոր հրամանատարական կետ է ոչնչացրել։ Կոնաշենկովի խոսքերով՝ օբյեկտը ստեղծվել էր վերջին 3 շաբաթվա ընթացքում և լավ քողարկված էր։
Су-34 ռմբակոծիչներն «Իսլամական պետության» ռազմամթերքի երկու պահեստ են պայթեցրել Ռաքքա քաղաքի ծայրամասում։
Կոնաշենկովը հաստատել է, որ փոփոխվել է Սիրիայի տարածքում գործող ահաբեկիչների մարտավարությունը։ Զինալների գործողություններն ավելի մանևրող են դարձել. նրանք կանոնավոր կերպով տեղափոխվում են և թաքնվում ռուսական ավիացիայի հարվածներից ու սիրիական կառավարական ուժերից։ Բացի այդ, փոխվել է զենք և ռազմամթերք ստանալու երթուղին, որը նրանք ձեռք են բերում գիշերը։
Հիշեցնենք՝ ՌԴ ՌՏՈւ–ն ռազմական գործողություններ է սկսել Սիրիայում սեպտեմբերի 30–ից՝ այդ երկրի նախագահ Բաշար Ասադի պաշտոնական խնդրանքից հետո։

Минобороны РФ опубликовало видео новых авиаударов по позициям террористов в Сирии
Самолеты российских ВКС совершили 137 боевых вылетов по 448 объектам террористической инфраструктуры за прошедшие три дня. Об этом накануне сообщил официальный представитель Минобороны Игорь Конашенков, передает «Vesti.ru».
В пригороде Зербы провинции Идлиб ударом российского Су-24М был уничтожен крупный пункт управления бандформированиями группировки «Джабхат ан-Нусра». Конашенков отметил, что объект был оборудован в течение последних трех недель и хорошо замаскирован, с него осуществлялось управление бандформированиями.
Бомбардировщики Су-34 ликвидировали два склада боеприпасов террористической группировки «Исламское государство» в окрестностях города Ракка. Взрывы на объектах были зафиксированы данными объективного контроля.
Конашенков констатировал изменение тактики действий террористов на территории Сирии. По его словам, их действия стали более маневренными: они регулярно перемещаются и прячутся от ударов российской авиации и сил сирийских правительственных войск. Также террористы изменили маршруты доставки оружия и боеприпасов, которую они осуществляют по ночам.