«Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության հայտարարությունը
Նոյեմբերի 17-ը մեր տոնն էր, և այդ օրը մենք ակնկալում էինք  կառավարությունից լսել մեզ հուզող հարցերի պատասխաններն ու աջակցություն ստանալ ներկա դժվարին ժամանակահատվածում:
Սակայն փոխարենը լսեցինք ՀՀ ԿԳ նախարարի հայտարարությունը,  ըստ որի նախատեսվում է մեզ զրկել  այն փոքր աջակցությունից, որը տրամադրում էր կառավարությունը' փոխարենը ստեղծելով անհասկանալի և կոռուպցիոն ռիսկեր պարունակող հիմնադրամ: Տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում, երբ ուսանողության համար առկա են բազում սոցիալական դժվարություններ, և ուսանողն ունի հացի ու փոխադրամիջոցի հանապազօրյա խնդիրներ, այս հայտարարությունը մեր իրավունքների ամենակոպիտ խախտում է և քամահրանքի ցայտուն դրսևորում հայրենի կառավարության կողմից: Մեր պաշտոնատար այրերը, ուսանողության սոցիալական բեռը թեթևացնելու և կրթաթոշակը ավելացնելու փոխարեն, մեզանից փորձում են խլել այն ամենաչնչինը, որով հնարավոր է գոնե տրանսպորտի խնդիրը որևէ կերպ լուծել:
Սիրելի′ ուսանող, կոչ ենք անում համախմբվել և միասնականորեն պայքարել նշված անհեթեթ նախաձեռնությունը կառավարության որոշում չդարձնելու համար:

Заявление студенческого союза «Никол Агбалян»
17 ноября был праздник, и этот день мы ожидали услышать от правительства ответы на волнующие нас вопросы и получить поддержку в нынешней трудной ситуации.
Однако, взамен услышали заявление министра образования и науки Армена Ашотяна, согласно которому предусматривается лишить нас  той маленькой поддержки, которую предоставляло нам правительство, вместо этого создавая фонд, содержащий непонятные и коррупционные риски. В условиях экономического кризиса, когда для студенчества налицо многочисленные социальные трудности  и студент имеет проблему хлеба насущного и средства передвижения, это заявление является грубейшим нарушением наших прав и ярчайшее проявлением своеволия со стороны отечественного правительства.
Дорогой студент, призываем сплотиться и единым фронтом бороться с тем, чтобы подобную нелепую инициативу не превратили в решение.