ՌԴ ՌՏՈւ օդաչուները Սիրիայում ամեն թռիչքի ժամանակ միջինում 3 նշանակետ են ոչնչացնում (տեսանյութ)
ՌԴ նախագահի վարչակազմի նախագահ Սերգեյ Իվանովն ընդգծել է, որ Սիրիայում Ռուսաստանի ՌՏՈւ գործողությունների ժամկետները դեռ հստակեցված չեն. դա կախված կլինի Սիրիայի բանակի գրոհների հաջողությունից։ Այս մասին հայտնում է «RT»–ն։
Նշվում է, որ վերջին օրերին ՌԴ ՌՏՈՒ–ի մարտական թռիչքների քանակը Սիրիայում նվազել է։ Զինվորականների խոսքով՝ այժմ հիմնական ուշադրությունը դարձվում է ահաբեկիչների հրամանատարական կետերը, նրանց պահեստները և թաքստոցները փնտրելու վրա։ Այդ նպատակով օգտագործվում են հետախույզ ինքնաթիռներ, արբանյակներ և անօդաչուներ։
Միաժամանակ, ոչնչացված նշանակետերի թիվն ավելացել է։ Ռուս օդաչուներին հաջողվում է միջինում 3 նշանակետ ոչնչացնել մեկ թռիչքի ժամանակ։

Российские пилоты в Сирии в среднем поражают 3 цели за вылет (видео)
Глава администрации президента России Сергей Иванов подчеркнул, что сроки операции ВКС РФ в Сирии пока не определены и будут зависеть от успехов наступления сирийской армии. Об этом сообщает RT.
Отмечается, что за последние дни число боевых вылетов, совершаемых пилотами российских ВКС в Сирии, снизилось. По словам военных, теперь основное внимание уделяется поиску командных пунктов боевиков, их складов и укрытий. Для этих целей используются самолёты-разведчики, спутники и беспилотники.
Количество поражённых целей террористов, однако, при этом возросло. В среднем российским пилотам удаётся поражать по три цели за вылет.