Փարիզի ահաբեկչության վայրից գտնված անձնագիրը պատկանել է տուժած եգիպտացու
Եգիպտական անձնագիրը, որը գտնվել էր Փարիզի ահաբեկչության վայրից, պարզվել է՝ պատկանում է տուժածներից մեկին, որը ներկայումս գտնվում է փարիզյան հոսպիտալում։ «Buzzfeed»–ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է անձնագրի 27–ամյա տիրոջ՝ Վալիդ Աբդել Ռազզաքի քույրը։
Նրա խոսքերով՝ Փարիզում գտնվող եգիպտացին ծրագրում էր գնալ «Սթադ դե Ֆրանսում» կայանալիք ֆուտբոլային հանդիպմանը, սակայն մարզադաշտի մուտքի մոտ է հայտնվել ահաբեկչության պահին և լուրջ վնասվածքներ ստացել։
Տուժած եգիպտացու հարազատները նաև նշել են՝ Ռազզաքի մասին լուրեր տարածելու փոխարեն լավ կլիներ, որ Ֆրանսիայի իշխանությունները ներողություն խնդրեին նրանից։
Ավելի վաղ «The Australian»–ը, Եգիպտոսի ՆԳՆ ներկայացուցչին վկայակոչելով, հայտնել էր, որ Վալիդ Աբդել Ռազզաքն ահաբեկիչ չի եղել։
«Նա սովորական ֆուտբոլային երկրպագու էր, որը հայտնվել է գրոհի վայրում և ծանր վիրավորվել»,–ասել է ոստիկանության ներկայացուցիչը։

Владельцем египетского паспорта с места теракта в Париже оказался пострадавший
Владельцем египетского паспорта, найденного на месте теракта в Париже, оказался случайный пострадавший, который в настоящее время находится в парижском госпитале. Как передает «Gazeta.ru», об этом сообщила сестра 27-летнего владельца паспорта Валида Абдель Раззака.
По ее словам, египтянин, находясь в Париже, планировал посетить футбольный матч на «Стад де Франс», однако оказался на входе в момент теракта и получил серьезные ранения.
Родственники заявили, что вместо того, чтобы распространять слухи о Раззаке, властям Франции следовало бы извиниться перед ним.
По словам представителя МВД Египта, которые приводит издание «The Australian», Валид Абдель Раззак не был террористом.
«Он был обычным футбольным фанатом, который оказался на месте атаки и был тяжело ранен», – сказал представитель полиции.