Պեսկով. «Ռուսաստանը տեղեկություններ ունի նավթային բիզնեսում Էրդողանի որդու հետաքրքրվածության մասին»
Մոսկվան տեղեկությունների է տիրապետում նավթային բիզնեսում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի որդու հետաքրքրվածության մասին։ «РИА Новости»–ն գրում է, որ այս մասին ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է «Вести в субботу»–ին տված հարցազրույցում։
«Ես ելնում եմ մեր նախագահի հայտարարություններից։ Իրոք, որոշակի տեղեկություններ կան։ Ես չգիտեմ՝ որքանով են դրանք կոնկրետ, բայց որոշակի հետաքրքրվածություն կա»,–ասել է Պեսկովը։
Նաև հիշեցրել է, որ նոր կառավարությունում էներգետիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնում է Էրդողանի փեսան։
Ավելի վաղ Թուրքիայի նախագահը հերքել էր «Իսլամական պետության» հետ նավթի առևտրի մասին հայտարարությունները։ Նրա խոսքով՝ դա զրպարտություն է։

Россия располагает информацией об интересах сына Эрдогана в нефтяном бизнесе – Песков
Москва располагает информацией о заинтересованности сына президента Турции Реджепа Эрдогана в нефтяном бизнесе, передает РИА «Новости» заявление пресс-секретаря российского президента Дмитрия Пескова, сделанное им в интервью ведущему программы «Вести в субботу» Сергею Брилеву.
«Я исхожу из заявлений нашего президента. Действительно, определенная информация есть, я не знаю, насколько она детализирована, но определенная заинтересованность есть», – сказал он.
Песков также напомнил, что должность министра энергетики в новом правительстве Турции занимает зять Эрдогана.
Ранее Эрдоган отверг заявления о торговле нефтью с боевиками «Исламского государства». По его словам, это «клевета».