Հրապարկվել է ՌԴ սուզանավից ԴԱԻՇ–ի դիրքերի առաջին ռմբակոծումների տեսանյութը
ՌԴ–ն Սիրիայում ԴԱԻՇ–ի դիրքերին առաջին հարվածներն է հասցրել Միջերկրական ծովում գտնվող «Ростов-на-Дону» սուզանավից «Калибр» տեսակի թևավոր հրթիռներով։ Այս մասին, «izvestia»–ի փոխանցմամբ, նախագահ Վլադիմիր Պուտինին է հաղորդել ՌԴ ՊՆ ղեկավար Սերգեյ Շոյգուն։
Նախարարը հայտնել է, որ Մոսկվան նախապես զգուշացրել է հարվածների մասին Իսրայելին և հակաահաբեկչական կոալիցիան գլխավորող ԱՄՆ–ին։
Նշենք, որ ավելի վաղ ՌԴ զինվորականները թևավոր հրթիռներով ռմբակոծում էին ահաբեկիչների դիրքերը Կասպիական նավատորմից և ռազմավարական ավիացիայի ինքնաթիռներից։

Опубликовано видео удара крылатыми ракетами по ИГ с российской подлодки
Минобороны РФ опубликовало видеозапись пуска крылатых ракет «Калибр» с подводной лодки «Ростов-на-Дону» из акватории Средиземного моря. Это первая подобная атака за время операции в Сирии, доложил министр обороны Сергей Шойгу президенту России Владимиру Путину.
Целями ударов стали места дислокации террористов в провинции Ракка. Сергей Шойгу сообщил, что Москва заранее предупредила об ударах США, которые возглавляют международную коалицию по борьбе с «Исламским государством», а также Израиль.
Отметим, что ранее российские военные наносили удары крылатыми ракетами по базам террористов с кораблей Каспийской флотилии, а также использовали самолеты стратегической авиации.