Վերին Լարսը գործո՞ւմ է
Վերին Լարս անցակետի փակ լինելու վերաբերյալ հարցին ի պատասխան' ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Վրաստանի ԱԳ նախարար Գրիգոլ Վաշաձեի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ ասել է, թե դա տեղի է ունեցել տեխնիկական պատճառներով, և ինչպես հայտարարվել է՝ անցակետը բաց է կամ կբացվի մոտակա ժամերի ընթացքում։
Գրիգոլ Վաշաձեն էլ նշել է, որ այդ հարցն իր ուշադրությունը գրավել է, ինքը զանգահարել է Թբիլիսի, որտեղ իրեն տեղեկացրել են, որ անցակետը գործում է, և այն փակելու վերաբերյալ Թբիլիսիից որևէ հրամանագիր չի եղել։
-Եթե որևէ տեխնիկական խնդիր կա, մենք դա շուտով կիմանանք, բայց անցակետը բաց է։ Հավատացեք, ուրախ կլինեմ հայտնել Ձեզ, որ առաջին մեքենան անցել է անցակետը,-ասել է Վաշաձեն։

Действует ли «Верхний Ларс»?
В ответ на вопрос относительно закрытия контрольно-пропускного пункта «Верхний Ларс», на совместной главой МИД Грузии Григолом Вашадзе пресс-конференции министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян заявил, что закрытие КПП связано с техническими причинами и, как было заявлено,  КПП «Верхний Ларс» открыт или будет открыт в ближайшие часы.
Григол Вашадзе, в свою очередь, отметил, что этот вопрос привлек его внимание и он позвонил в Тбилиси, где сообщили, что пропускной пункт в настоящее время работает, и со стороны Тбилиси нет ни устного, ни письменного указания закрыть его.
«Если есть какие-либо технические проблемы, мы вскоре узнаем об этом, но КПП открыт. Поверьте, я был бы рад сообщить, что первая машина уже пересекла КПП», - добавил Вашадзе.