Նիդեռլանդներում թույլատրել են սեքսով վճարել ավտոմեքենա վարելու դասերի դիմաց
Նիդեռլանդների բնակիչները կարող են ավտոմեքենա վարելու դասերի դիմաց սեքսով վճարել։ Կառավարությունը վճարման այսպիսի համակարգը ճանաչել է օրենքներին չհակասող։ «НТВ»–ն տեղեկացնում է, որ այս մասին հայտնել են արդարադատության նախարար Արդ վան դեր Շթեյրը և տրանսպորտի նախարար Մելանի Շուլց վան Հեգենը։
Նախարարներն ընդգծել են, որ վճարման այսպիսի ձևը թեև անցանկալի է, սակայն չի կարելի դասել մարմնավաճառության շարքին։ Գրում է «Dutch News»–ը։
Իշխանությունների կարծիքով սա մասնավոր փոխանակում է, որն իր բնույթով չի տարբերվում մեկ այլ ծառայության դիմաց համակարգիչը վերանորոգելու առաջարկից։
Կառավարության միակ պահանջն այն է, որ զույգերից յուրաքանչյուրը՝ ինչպես ինտիմ ծառայություն մատուցողը, այնպես էլ ստացողը, 18 տարեկանից ցածր չլինեն։

В Нидерландах разрешили расплачиваться сексом за уроки вождения
Жители Нидерландов смогут расплачиваться сексом за уроки вождения. Правительство признало такую форму оплаты не противоречащей законам. Как передает НТВ, об этом сообщили министр юстиции Ард ван дер Штейр и министр транспорта Мелани Шульц ван Хеген.
При этом министры отметили, что такая форма оплаты хоть и является нежелательной, но ее нельзя отнести к проституции, пишет «Dutch News».
По мнению властей, это честный обмен, который, по сути, не отличается от предложений отремонтировать компьютер в обмен на оказание какой-либо другой услуги, в том числе и инструкторов по вождению.
Единственное требование, которые выдвигают в правительстве: обоим партнерам – как оказывающему так и получающему интимную услугу – должно быть не меньше 18 лет.