Ընդդեմ ԿԳ նախարարի որոշման
Նոյեմբերի 25-ին ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը Երևանի ճարտարագիտական համալսարանի մոտից դեպի ՀՀ կառավարության շենք երթ էր կազմակերպել՝ ընդդեմ Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի որոշման, որի համաձայն նախատեսվում է ուսանողներին զրկել կրթաթոշակից։ Գործողությանը մասնակցել են «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության, ՀՅԴ Դաշնակցության երիտասարդական միության անդամները, ինչպես նաև «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ ուսանողները։ ՀՀԿ, ԲՀԿ և ՕԵԿ ուսանողական միությունները գործողությանը չեն միացել և, ինչպես տեղեկացրել է ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միության վարչության ներկայացուցիչ Հարություն Մելիքյանը, ուսանողական խորհուրդները լուրջ աշխատանք են տանում՝ խոչընդոտելու միջոցառման անցկացումը։
-Ուսանողության միջազգային օրը Արմեն Աշոտյանը հայտարարեց, որ ցանկանում է վերացնել ուսանողների կրթաթոշակները և դրա փոխարեն ստեղծել նոր ոչ կոմերցիոն հիմնադրամ, որին մենք դեմ ենք։ Մենք դեմ ենք, որ ուսանողության կրթաթոշակները կտրվեն,- «7օր»-ին ասել է Հարություն Մելիքյանը։

Против решения министра образования и науки
25 ноября студенческий союз «Никол Агбалян» организовал шествие от Ереванского политехнического университета до здания правительства Армении против решения министра образования и науки Армена Ашотяна от 17 ноября, согласно которому предусматривается лишить студентов стипендии. В акции приняли участие представители студенческого союза «Никол Агбалян», члены молодежного союза АРФД, а также студенты-члены партии «Наследие». Студенческие союзы РПА, ППА и ПОЕ не присоединились к акции и, как передает представитель правления студенческого союза «Никол Агбалян» Арутюн Меликян, студенческие советы ведут серьезную работу, чтобы воспрепятствовать проведению мероприятия.
«В международный день студенчества Армен Ашотян заявил, что желает ликвидировать стипендии студентов и взамен этого создать новый некоммерческий фонд, относительно чего мы против. Мы против того, чтобы стипендии студентов были урезаны», - сказал «7or» Арутюн Меликян.