ՀՀ նախագահին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպան Իվան Կուխտան:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին' պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ եւ մաղթել հաջողություններ:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանն անկեղծորեն հետաքրքրված է Ուկրաինայի հետ հարաբերությունների առավել ամրապնդմամբ եւ համագործակցության զարգացմամբ: Նախագահի հավաստմամբ, այդ հարաբերությունների սերտացման համար իրավապայմանագրային անհրաժեշտ դաշտն արդեն ձեւավորված է, եւ նպաստավոր պայմաններ են ստեղծված երկու երկրների միջեւ փոխգործակցության ընդլայնման համար: Երկրի ղեկավարը նաեւ կարեւորել է միջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի եւ Ուկրաինայի միջեւ համագործակցությունը:
«Ուկրաինայում այժմ տնտեսական եւ քաղաքական լուրջ բարեփոխումներ են ընթանում: Նախագահ Յանուկովիչը մեծ կարեւորություն է տալիս Հայաստանի հետ Ուկրաինայի համագործակցության խորացմանն ու հարաբերությունների առավել ամրապնդմանը»,-Հանրապետության ղեկավարի հետ հանդիպմանն ասել է դեսպան Իվան Կուխտան:
Երկուստեք կարեւորվել է տնտեսական, մշակութային, հումանիտար, միջտարածաշրջանային եւ մի շարք այլ ոլորտներում փոխգործակցությունը, ինչպես նաեւ երկու երկրների գործարարների միջեւ շփումների ակտիվացումն ու այդ նպատակով գործարար համաժողովների անցկացումը:

Новоназначенный посол Украины в РА: «Президент Янукович придает большое значение углублению и укреплению сотрудничества с Арменией»
Сегодня новоназначенный посол Украины в Армении Иван Кухта вручил верительные грамоты президенту Армении Сержу Саргсяну.
С. Саргсян отметил, что Армения заинтересована в укреплении отношений с Украиной. По его словам, для развития и укрепления сотрудничества существует необходимая договорно-правовая база, создана благоприятная атмосфера для расширения взаимодействия. С. Саргсян также указал на важность взаимодействия Армении и Украины в рамках международных организаций.
«В Украине сейчас проходят серьезные экономические и политические реформы. Президент Янукович придает большое значение углублению и укреплению сотрудничества с Арменией», - сказал посол Украины.
В ходе беседы стороны указали на важность экономического, культурного, гуманитарного, межрегионального взаимодействия, активизации контактов представителей предпринимательских кругов, проведения бизнес-форумов.