Ստամբուլի հրապարակում պայթյուն է որոտացել, հյուրանոցում հրդեհ է բռնկվել (լուսանկար, տեսանյութ)
Պայթյուն է որոտացել Ստամբուլի կենտրոնական հրապարակում։ Այս մասին հայտնում է «Reuters» գործակալությունը՝ նշելով, որ մի քանի մարդ վիրավորվել է: Հաղորդվում է նաև զոհերի մասին (նախնական տվյալներով զոհվել է տասը մարդ, որոնցից ինը Գերմանիայի քաղաքացի էին)։
Ականատեսների խոսքով՝ պայթյունի ձայնը բավականին ուժեղ է եղել։
Այժմ դեպքի վայրում իրավապահներն ու փրկարարներն են աշխատում:
«РИА Новости»–ն էլ հայտնում է, որ պայթյունը որոտացել է Սուլթանահմեդ հրապարակի մոտ գտնվող տրամվայների կայարանում։ Այդ պահին այնտեղ զբոսաշրջիկների խումբ է գտնվել։
Գործակալությունը նաև տեղեկացնում է, որ Ստամբուլի Մալտեպե ասիական հատվածում էլ հրդեհ է բռնկվել հյուրանոցում։ Մարդիկ տարհանվել են։
Դեռևս անհայտ պատճառներով հրդեհը սկսվել է շինության վերին հարկում։ Դեպքի վայր են ժամանել մեծ քանակությամբ մարտական հաշվարկներ։

Террорист-смертник взорвал себя в Стамбуле (видео, дополнено)
В центре Стамбула произошел взрыв. По данным местных СМИ, террорист-смертник подорвал себя рядом с группой иностранных туристов, передает НТВ.
Сообщается о нескольких пострадавших. Их точное число неизвестно, однако, по некоторым данным, пострадали двое, в том числе ранения получил сам террорист.
ЧП произошло в центре Стамбула сегодня утром. Взрыв прогремел на площади Султанахмет, рядом с которой располагаются достопримечательности, в том числе мечеть Айя-София, Голубая мечеть и ипподром.
Полиция оцепила исторический район города. На место прибыли правоохранители, медики и пожарные.
Жертвами взрыва на площади Султанахмет в Стамбуле, по предварительным данным, стали 10 человек. Об этом говорится в сообщении на сайте губернатора города, передает РБК.
По информации чиновников, 15 человек получили ранения. «Причина взрыва, тип взрывчатого вещества, действия по поиску виновного или виновных продолжаются», - заявили власти города.