Քլինթոնը Պուտինին խուլիգանի հետ է համեմատել
ԱՄՆ նախագահի դեմոկրատական թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը պատմել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ իր հարաբերությունների մասին՝ նրան համեմատելով խուլիգանի հետ։ Այս մասին գրում է РБК-ն՝ «The New York Times»-ին հղումով։
Քլինթոնը նշել է, որ «հետաքրքիր» հարաբերություններ ունի Պուտինի հետ, որոնք մասամբ հիմնված են հարգանքի վրա։ Այդուհանդերձ, ԱՄՆ նախկին պետքարտուղարի խոսքով՝ այդ հարաբերությունները կարելի է նույնիսկ «կոշտ» գնահատել։
«Ինչպես և շատ խուլիգաններ, նա այն մարդկանցից է, որոնք կվերցնեն այնքան, որքան կկարողանան, և այնքան ժամանակ, քանի դեռ դուք չեք կանգնեցրել նրան», – հստակեցրել է Քլինթոնը:
Նշենք, որ դեկտեմբերի վերջին էլ ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Ջեբ Բուշն էր Պուտինին խուլիգան անվանել։
«Մենք կորցնում ենք մեր ազդեցությունն աշխարհում, իսկ Պուտինը մեծացնում է այն։ Նա դաշնակից չէ. նա բռնապետ է և խուլիգան», –հայտարարել էր քաղաքական գործիչը։
Ի տարբերություն նրանց՝ ԱՄՆ նախագահի մեկ այլ թեկնածու, հանրապետական Դոնալդ Թրամփը հարգանով էր արտահայտվել ռուս առաջնորդի մասին։

Клинтон сравнила Путина с хулиганом
Кандидат в президенты США от Демократической партии, экс-госсекретарь США Хиллари Клинтон сравнила президента России Владимира Путина с хулиганом, пишет «The New York Times».
Отвечая на вопрос журналистов, будет ли она пытаться совершить перезагрузку в отношениях с российским лидером, Клинтон ответила, что все «будет зависеть от того, что она от этого получит». Политик также напомнила, что в тот период, когда она занимала пост госсекретаря США, было достигнуто соглашение по сокращению ядерной программы.
Клинтон добавила, что считает свои отношения с Владимиром Путиным «интересными» и частично они построены на уважении. Тем не менее, по ее словам, их также можно оценить как «жесткие».
«Как и многие хулиганы, он из тех, кто будет брать сколько может, до тех пор пока вы не остановите его», – пояснила экс-госсекретарь.
В конце декабря кандидат в президенты США от Республиканской партии Джеб Буш также назвал Путина хулиганом. «Мы теряем влияние в мире, а Путин его набирает. Он не союзник. Он – диктатор. Он – хулиган», – заявил политик.
Еще один кандидат в президенты США Дональд Трамп уважительно высказывался о Владимире Путине, после того как тот назвал его лидером президентской гонки.