Վարչապետի և նախարարների մեկ թիմը դարձավ քաղաքական թիմ
Գնահատելով Ներսես Երիցյանի և Տիգրան Դավթյանի կողմից ՀՀԿ անդամակցության դիմումներ ներկայացնելու փաստը՝ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Հակոբ Հակոբյանը նշել է, որ շատ հասարակ է դրան վերաբերվում.
-Դա թիմ էր, որն ուներ խնդիրներ, հիմա այն դարձել է քաղաքական թիմ։
Նա նաև նշել է, որ այն կուսակցությունը, որը չունի ինքնամաքրման մեխանիզմներ և իր շուրջը կհավաքի կարիերիստներին, վախճանվում է, և նման բազմաթիվ օրինակներ կան՝ կոմունիստական կուսակցությունը, ՀՀՇ-ն և այլն։
«Փաստորեն ՀՀԿ-ն զբաղվում է ինքնամաքրմա՞մբ» «7օր»-ի հարցին Հ. Հակոբյանն արձագանքել է.
-Դուք նման ցուցանիշ ունե՞ք, որ ես ասեմ՝ մաքրվո՞ւմ է, թե՞ ոչ։ Վարչապետի և նախարարների հետ կապված՝ շատ պարզ է. դա որպես մեկ թիմ էր գործում, հիմա դարձավ քաղաքական թիմ։

Одна команда премьер-министра и министров стала политической командой
Комментируя факт представления заявлений о членстве в РПА министров Нерсеса Ерицяна и Тиграна Давтяна, член фракции РПА НС Акоп Акопян отметил, что к этому очень обыкновенно относится.
«Это была команда, которая имела задачи, сейчас она стала политической командой», - добавил он.
Акопян отметил, что та партия, которая не имеет механизма самоочищения и вокруг себя соберет карьеристов, погибает и есть подобные многочисленные примеры - Компартия, АОД и т.д.
На вопрос «7or» фактически РПА занимается  самоочищением А.Акопян отреагировал: «У вас есть подобный показатель, чтобы я сказал очищается или нет? В случае с премьер-министром и министрами очень ясно - она действовала как одна команда, сейчас стала политической командой».