Մազմանյանը կճզմի՞ Փոսի թատրոնը
Երևանի երիտասարդական փորձարարական պետական թատրոնի (Փոսի թատրոն) փոխտնօրեն Հերմինե Վահանյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ վերջերս տեղի է ունեցել իրենց թատրոնի գեղարվեստական խորհրդի նիստ, որի ժամանակ 4 ներկայացման հայտերից ընտրվել է մեկը, որը բացարձակապես չի համապատասխանել ստանդարտներին։
-Նիստին ներկա էին բոլոր ռեժիսորները, որոնք ներկայացրել էին հայտերը՝ բացառությամբ մեկ հայտատուտի։ Ներկա գտնվողները պաշտպանեցին իրենց մտահղացումները, բայց ի զարմանս ինձ՝  ընդունվեց հենց այն  գործը, որի ռեժիսորը ներկա չէր, և որի բեմադրական ծախսերի նախահաշիվը ներկայացված չէր։ Որևէ թատրոնում նման բան չես տեսնի. դա աբսուրդ է, բայց այն քվեարկությամբ (միակ դեմը ես էի, մնացածը կողմ էին)  ընդունվեց։ Պատճառը շատ հասկանալի էր, որովհետև  գեղարվեստական խորհրդի նիստից կես ժամ առաջ  Մազմանյանը հանդիպել էր խորհրդի անդամներին և ուղղորդել, որ անցնի ոմն  Արկադի Մանուկյանի բեմադրությունը,-ասել է նա։
Հերմինե Վահանյանը նշել է, որ հատուկ կարծիքով դիմել է Մշակույթի նախարարություն, բայց իրեն այդպես էլ հստակ պատասխան չեն տվել։
-Ես կարող եմ ասել, որ «Գոյ» թատրոնը չի կարող գոյատևել մեր թատրոնի չգոյության հաշվին։ Մազմանյանի երեկվա ելույթը շատ վիրավորական էր։ Նա հստակ ասաց, որ ճզմելու է այս թատրոնը։ Պարո՛ն Մազմանյան, ովքե՞ր եք, որ ուզում եք ճզմել մեզ,-ասել է նա։
«7օր»-ի այն հարցին, թե «Գոյ» թատրոնի հիմնադիր Արմեն Մազմանյանը հարցադրում է ուղղել իրենց, թե ինչո՞ւ չեն կանչում բանավեճի, ինքը պատրաստ է, Փոսի թատրոնի ադմինիստրատոր Կարեն Հովհաննիսյանը պատասխանել է, որ իրենք անձամբ Մազմանյանի հետ քննարկելու ոչինչ չունեն։
-Մեր և Մազմանյանի մեջ կա մի միջնորդ՝ Մշակույթի նախարարությունը,  որը պետք է կարգավորի այս հարցը։ Մենք Մազմանյանի հետ կիսելու ոչինչ չունենք,-ասել է նա։

Дожмет ли Мазманян Ереванский государственный молодежный экспериментальный театр?
Заместитель Ереванского государственного молодежного экспериментального театра (Театр ямы)  Эрмине Ваганян во время встречи с журналистами сказала, что недавно состоялось заседание художественного совета театра, во время которого из представленных 4 заявок была выбрана одна, которая абсолютно не соответствует стандартам.
«На заседании присутствовали все режиссёры, которые представили заявки, за исключением одного заявителя. Присутствующие поддержали свои замыслы, но на мое удивление, было принято лишь  это дело, режиссер которого не присутствовал, и смета постановочных расходов которого не был представлен. В каком-либо театре подобного не увидишь, это абсурд, но оно голосованием прошло. Причина понятна, поскольку за полчаса перед заседанием художественного совета Мазманян встречался с членами совета и скоординировал, что должна пройти постановка некоего Аркадия Манукяна», - сказала она.
Эрмине Ваганян отметила, что с особым мнением она обратилась в Минкультуры, но ей так и не дали четкого ответа.
«Я могу сказать, что театр «Гой» не может существовать за счет не существования нашего театра. Вчерашнее выступление Мазманяна было очень оскорбительным. Он четко сказал, что дожмет этот театр. Господин Мазманян, кто это вы, что хотите дожать нас?», - задается вопросом она.
На вопрос «7or»,  «а в чем причина, что администрация театра не откликается на запрос учредителя театра «Гой» Армена Мазманяна относительно дискуссии с ним», администратор Ереванского государственного молодежного экспериментального театра Карен Оганесян ответил, что им лично с Мазманяном нечего обсуждать.
«Между нами и Мазманяном есть один посредник - Минкультуры, которое должно отрегулировать этот вопрос. Нам с Мазманяном нечего делить», - сказал он.