Կարինե Ղազինյանը մեկնել է Բրյուսել
Հոկտեմբերի 6-ին Բրյուսել է մեկնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանի գլխավորած պատվիրակությունը' մասնակցելու հոկտեմբերի 6-7-ը տեղի ունենալիք Եվրոպական հարեւանության քաղաքականության վերանայմանը նվիրված ավագ պաշտոնյաների հանդիպմանը:
Հոկտեմբերի 7-ին Կարինե Ղազինյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Ար7ելյան գործընկերության «Ժողովրդավարություն, արդյունավետ կառավարում 7 կայունություն» պլատֆորմի հերթական հանդիպմանը, իսկ հոկտեմբերի 12-ին' Հայաստան-ԵՄ ասոցացման համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների երկրորդ լիագումար նիստին:

Карине Казинян отправилась в Брюссель
6 октября делегация МИД Армении во главе с заместителем министра иностранных дел Карине Казинян отправилась в Брюссель для участия на встрече старших должностных лиц по пересмотру политики «Европейского соседства», которая пройдет 6-7 октября.
7 октября армянская делегация во главе с Казинян примет участие на очередной встрече платформы «Демократия, эффективное управление и стабильность» программы «Восточного партнерства», а 12-го октября на втором пленарном заседании переговоров по соглашению об Ассоциации Армения-ЕС.