Հասարակական տրանսպորտի սակագները կբարձրանա՞ն
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տրանսպորտի վարչության հասարակական տրանսպորտի կարգավորման բաժնի գլխավոր մասնագետ Կարեն Հակոբյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, թե ըստ սահմանված կարգի, կապված վառելիքի և այլ տեխնիկական միջոցների թանկացման հետ, հասարակական տրանսպորտի սակագները կարող են փոփոխվել։
-Տնտեսվարող սուբյեկտները կարող են մրցութային հանձնաժողովին հայտ ներկայացնել և հիմնավոր պատճառներ բերել, թե ինչու սակագինը պետք է փոփոխվի, և հանձնաժողավը, ուսումնասիրելով  պատճառաբանությունները, տալիս է համաձայնություն կամ մերժում է,-ասել է նա։
Այն հարցին, թե վերջերս տնտեսվարող սուբյեկտները տրանսպորտի սակագները թանկացնելու դիմում էին ներկայացրել, արդյոք հնարավո՞ր է, որ դրանք բարձրանան,  նա պատասխանել է, թե սակագինը դեռևս 100 դրամ է։

Повысятся тарифы на общественный транспорт?
Главный специалист отдела по урегулированию общественного транспорта управления транспорта аппарата мэрии Еревана Карен Акопян во время встречи с журналистами сказал, что в соответствии с установленным порядком, в связи с подорожанием топлива и других технических средств, тарифы на общественный транспорт могут быть изменены.
«Хозяйствующие субъекты могут представить заявки в конкурсную комиссию и привести обоснованные причины, зачем тарифы должны быть изменены и комиссия, изучив аргументы, дает свое согласие или отклоняет», - сказал он.
На вопрос, что недавно хозяйствующие субъекты представили заявки о подорожании тарифов на транспорт и возможно ли, что они повысятся, он ответил, что тариф пока остается в размере 100 драмов.
«Стараемся, чтобы было все было в пользу народа и, чтобы тарифы не поднялись», - сказал  Карен Акопян.