Ռ. Թորոսյան. «ՀՀԿ-ականները տեղյակ չեն իրենց կանոնադրությունից»
ՀՀԿ-ականներն  իրենց  իսկ ընտրությունները  կազմակերպում են այնպես, ինչպես  համապետականներն՝ այսինքն  իրավական ակտերի համառորեն  չիմացությամբ  և  խախտումներով: Տվյալ դեպքում. տեղյակ  չեն  անգամ  իրենց  Կանոնադրությունից: Մասնավորապես, արդեն իսկ, հայտարարում են, որ  Տ.Սարգսյանը  առաջադրվելու  և ընտրվելու  է  ՀՀԿ գործադիր մարմնում, ինչը  ոչ  միայն  հակաժողովրդավարական  է, այլև'  ուղղակի անհնար  է,
1.1.նախ  ՀՀԿ գործադիր  մարմինը  որևէ  իրավասություն  չունի  նման  առաջարկությամբ  հանդես  գալու  (ՀՀԿ  կանոնադրության  10.1-րդ  կետ),
1.2.երկրորդ, Տ.Սարգսյանը  համագումարի  պատվիրակ  չէ, այն  պարզ  պատճառով, որ այդ  առաջադրումները  ավարտվել  են  դեռևս  հոկտեմբերի  վերջերին:

Р. Торосян: «Республиканцы не в курсе относительно своего регламента»
Республиканцы даже свои выборы проводят также как общегосударственные, то есть со смелым незнанием и нарушением  правовых актов. В данном случае, они даже не знакомы со своим Регламентом. В частности, уже заявляют, что Т. Саркисян выдвинется и будет избран в исполнительный орган РПА, что не только антидемократично, но и просто невозможно:
• 1.1. Во-первых, исполнительный орган РПА не имеет какого-либо полномочия выступать с подобным предложением (Регламент РПА пункт 10.1),
• 1.2. Во-вторых, Т. Саркисян не является делегатом съезда, по той простой причине, что эти выдвижения закончились еще в конце октября.