Քաղաքապետարանում սպառնացողներ և վախեցողներ չկան
ՀՀԿ 12-րդ համագումարում անդրադառնալով Երևանի ավագանիում վերջերս արձանագրված ՀՀԿ-ԲՀԿ տարաձայնություններին՝ Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանն ասել է, որ ինքը, որպես քաղաքապետ, տարաձայնություններ չի տեսել. «Մեզ մոտ քաղաքապետարանում աշխատում են։ Յուրաքանչյուրն աշխատում է այնպես, ինչպես ինքն է կամենում, ինչպես ինքն է պատկերացնում և հասկանում ավագանու աշխատանքները»։
«7օր»-ի այն հիշատակմանը, որ, այդուհանդերձ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ավագանու անդամները սպառնացել էին վայր դնել իրենց մանդատները, Գագիկ Բեգլարյանն ասել է.
-Ժողովո՛ւրդ ջան, ես չեմ կարողանում հասկանալ երկու խոսք՝ մեկը՝ սպառնալիք բառը չեմ ընդունում, որովհետև աշխատանքի ժամանակ չե՛ն սպառնում. այստեղ սպառնացողներ չկան, վախեցողներ էլ չկան, երկրորդ՝ ամեն մարդ պատասխան է տալիս ի՛ր արարքի և ի՛ր հայտարարության համար, եկեք ինձ հարցրեք՝ ինչ եմ հայտարարում և ինչ եմ ուզում անել։

В мэрии нет людей, которые угрожают и боятся
На 12-м съезде РПА, обращаясь к разногласиям РПА-ППА, мэр Еревана Гагик Бегларян сказал, что он, как мэр, не видел разногласий. «У нас в мэрии работают. Каждый работает так, как сам пожелает, как он представляет и понимает работу авагани», - сказал он.
На напоминание «7or» , что, тем не менее, члены авагани от «Процветающей Армении» угрожали, что сложат свои мандаты, Гагик Бегларян сказал:
«Народ джан, я не могу понять два слова - не принимаю угрозу, поскольку во время работы не угрожают, здесь нет угрожающих, нет и испугавшихся, второе,  каждый человек дает ответ за свое действие и свое заявление, приходите и спросите меня, что я заявляю и что хочу сделать».