ՀՀԿ համագումարը Կոմկուսի ու ՀՀՇ համագումարների՞ն էր նման
-Սերժ Սարգսյանի ելույթն ավելի շատ ուղղված էր դահլիճում նստած ընկերներին, ինչը շատ նման էր կոմունիստական կուսակցության վերջին համագումարին, որը 1986թ. փետրվարին էր և նման էր նաև ՀՀՇ վերջին համագումարին։ Այն ժամանակ ազգովին ՀՀՇ-անում էին, իսկ հիմա բոլորը հանրապետականանում են,-այսպիսի կարծիք է հայտնել Հայաստանի լիբերալ կուսակցության նախագահ Հովհաննես Հովհաննիսյանը։
Հ. Հովհաննիսյանն ասել է՝ եթե ինքը լիներ, ՀՀԿ համագումարում վարչապետին անվստահություն կհայտներ։
Հակադարձելով ՀԱԿ ներկայացուցչին՝ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանն ասել է, թե ինքը Հ. Հովհաննիսյանի ոչ մի ասածի հետ համամիտ չէ։
-Բոլորովին այն կարծիքին չեմ, թե համատարած հանրապետականացում է տիրում Հայաստանում։ Մարդը (վարչապետը-«7or») ցանկություն է հայտնել դառնալ ՀՀԿ-ական, և դարձել է։ Այս երկու տարվա ընթացքում նա կատարել է ՀՀ նախագահի և ՀՀԿ-ի ու կոալիցիոն գործընկերության ծրագրերը։ Հիմա էլ նախատեսել է, որ պետք է դառնա քաղաքական թիմի անդամ ու դարձել է։ Ի՞նչ մի արտառոց բան կա։
-Եթե ասում եք, որ վարչապետը կատարել է նախագահի ծրագրերը, ուրեմն նախագահը վատ ծրագրեր է հանձնարարել,-շարունակել է Հ. Հովհաննիսյանը։

Съезд РПА был похож на съезды Компартии и АОД?
«Выступление Сержа Саргсяна больше всего было адресовано сидящим в зале друзьям, что было очень похоже на последний съезд коммунистической партии, который проходил в феврале 1986г. и похоже также на последний съезд АОД. В то время всей нацией были в АОДе, а сейчас все в Республиканской партии», - такое мнение выразил председатель Либеральной партии Армении Оганес Оганесян.
О. Оганесян сказал, что если бы он был на съезде РПА, то выразил бы премьеру недоверие.
Противопоставляя представителю АНК, депутат РПА Мкртыч Минасян сказал, что он не согласен ни с одним словом О. Оганесяна.
«Я совершенно не согласен с тем мнением, что в Армении царит повальная «республиканизация». Человек (премьер - «7or») выразил желание стать республиканцем и стал. В ходе этих двух лет он выполнял программы президента РА, РПА и коалиционного партнерства. А сейчас решил, что должен стать членом политической команды. Что в этом чрезвычайного?», - задался вопросом он.
«Если говорите, что премьер исполнял программы президента, то значит президент поручал плохие программы», - продолжил О. Оганесян.