Հայաստանի և Լեհաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունը 30 մլն դոլար է
Հայաստանում Լեհաստանի դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկին «Հայելի» ակումբում այսօր խոսել է երկու երկրների միջև հարաբերությունների մասին։ Նա մասնավորապես նշել է, որ վերջին ամիսներին Հայաստանի և Լեհաստանի հարաբերություններում առաջընթաց է նկատվում։
-Ես ուրախ եմ որակապես նոր հարաբերությունների ձևավորման համար,-ասել է դեսպանը և հավելել, որ տնտեսական առումով Հայաստանը Լեհաստանի համար հետաքրքիր շուկա է՝ հաշվի առնելով հարևանների հետ հարաբերությունների բարելավման գործընթացը։
Այդուհանդերձ նա նշել է, որ երկու երկրների միջև ապրանքաշրջանառությունը բավական ցածր թիվ է կազմում՝ 30 մլն ԱՄՆ դոլար։

Товарооборот между Арменией и Польшей составляет 30 млн. долларов
Сегодня на встрече с журналистами в пресс-клубе «Айэли» Здислав Рачиньски коснулся вопроса об отношениях между двумя странами. Он, в частности, отметил, что в последние месяцы в армяно-польских отношениях наметился прогресс.
«Я рад формированию качественно новых отношений», - заявил посол, добавив, что с экономической точки зрения Армения для Польши представляет собой интересный рынок, учитывая процесс улучшения отношений с соседними странами.
Тем не менее, он отметил, что товарооборот между Арменией и Польшей имеет довольно низкий уровень - 30 млн. долларов.