Սոս Գիմիշյանը նախագահի ելույթից ոչ մի որոշակի պատասխան չի ստացել
-Այն պատասխանները, որոնք կակնկալեի լսել երկրի իրավիճակի գնահատման, տեղի ունեցող գործընթացների վերաբերյալ, ոչ մի կոնկրետ պատասխան չեմ ստացել,-«7օր»-ի հետ զրույցում գնահատական տալով ՀՀԿ 12-րդ համագումարում նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթին՝ ասել է  «Քրիստոնեա-Ժողովրդական Վերածնունդ» կուսակցության  նախագահ Սոս Գիմիշյանը։
Նա ասել է, թե իրեն շատ էր հետաքրքրում ՀՀԿ-ի դիրքորորշումը՝ կապված մարտի 1-ի հետ. «Ակնհայտ էր, որ մարտի 1-ից հետո այդ դեպքերի քաղաքական պատասխանատվությունը կրում են իշխանությունները։ Այս երկու տարվա ընթացքում իրավապահ մարմինների կողմից կատարված գործողություններն ապացուցում են, որ գործը կոծկվել է։ Ակնհայտ է, որ իշխանությունը թաքցրել է դա չբացահայտելը»։
Ինչ վերաբերում է ելույթի տնտեսական հատվածին, ապա Ս. Գիմիշյանն այն գնահատել է որպես բացահայտ խաբեություն։

Сос Гимишян не получил никакого определенного ответа из выступления президента
«Я не получил ни одного конкретного ответа, который ожидал бы услышать относительно оценки ситуации в стране, происходящих процессов», - в беседе с «7or» сказал председатель партии «Христианско-демократическое Возрождение» Сос Гимишян, оценивая выступление Сержа Саргсяна на 12-м съезде РПА.
Он сказал, что его очень интересовала позиция РПА в связи с 1-м марта. «Было очевидно, что после 1-го марта политическую ответственность за те события несут власти. В ходе этих двух лет действия, проведенные со стороны правоохранительных органов, доказывают, что дело замазано. Очевидно, что власти скрыли то, что это дело было нераскрыто», - отметил он.