6 դրամի համար պայքարող «մարտիկից» մինչև իշխանության քարոզիչ ընդամենը մեկ քայլ է
Ես երեկ ասացի ու այսօր կրկնում եմ՝ Օսկանյանի կուսակցության մասին կարող են լինել տարբեր կարծիքներ, սակայն բոլոր նրանք, ովքեր սերտորեն կապված են Բաղրամյան 26-ի հետ ու Օսկանյանին քննադատելու են իշխանության պատվերով, անմիջապես պատասխան են ստանալու: Երեկ անդրադարձա տխրահռչակ Ստյոպա Սաֆարյանին, այսօր կանդրադառնամ ոչ պակաս տխրահռչակ Արմեն Մկրտչյանին:
Այս կերպարը լայն հասարակությանը հայտնի դարձավ հիմնականում «Electricyerevan»-ի իրադարձությունների ժամանակ ու հատկապես այն բանից հետո, երբ իշխանություններին ձեռնտու որոշում կայացվեց, ու ցուցարարները կիսվեցին, ու մի մասը գնաց Օպերայի մոտ, դրանով իսկ «ազատագրվեց Բաղրամյան պողոտան: «Օպերա» օպերացիայի գլխավոր դեմքերից մեկը հենց այս մարդն էր, ում «տիտանական ջանքերի» շնորհիվ իշխանությունները ստացան իրենց ուզածը:
Բայց դրանով նրա «օգտագործումը» չսահմանափակվեց, ու ամիսներ անց նա ևս մի երկու «էլեկտրիկների» հետ հայտնվեց «Այո և ոչ» հայտնի շոուի մեջ: Նա մի շարք այլ իշխանական հաճախորդների հետ մարդկանց էշի տեղ դնելով գյուղից գյուղ, քաղաքից քաղաք էր գնում, ջանքեր էր թափում «ազնիվ» քարոզարշավ անելու համար՝ Սերժ Սարգսյանի կողմից նախաձեռնած «սահմանադրական բարեփոխումների» գործընթացը լեգիտիմացնելու համար: Նկատենք, որ նա լեգիտիմացնում էր մի գործընթաց, որը նախաձեռնել էր մարտի 1-ի գլխավոր շահառուն՝ այդ ողբերգության միջոցով իշխանության եկած Սերժ Սարգսյան: Իսկ հիմա Արմեն Մկրտչյանը քիչ է, որ մասնակցում է նույն Սերժ Սարգսյանի կողմից նախաձեռնած գործընթացներին, նա նաև այլ մարդկանց է փորձում մեղադրել մարտի 1-ի մեջ:
Մեր երկրին իշխանափոխությունն անհրաժեշտ է նաև այն բանի համար, որ այս տիպի մարդիկ տեղ չունենան քաղաքական դաշտում ու իշխանությունների հետ համագործակցության միջոցով չխաբեն մարդկանց:

Всего один шаг разделяет борющегося за 6 драм «солдата» и пропагандиста власти
Я вчера сказал и сегодня повторю: по вопросу создания Осканяном партии могут быть различные мнения, но все те, кто тесно связан с Баграмяном 26 и критикует Осканяна по заказу властей, непременно получат ответ. Вчера я также обратился к печально известному Степе Сафаряну, сегодня буду говорить о не менее печально известном Армене Мкртчяне.
Он стал известен обществу в основном во время акций протестов «Electricyerevan» и, в особенности, после того, как было принято выгодное властям решение и протестующие разделились и одна часть пошла к зданию Оперы, чем и был «освобожден проспект Баграмяна». Один из главных лиц операции «Опера» являлся именно этот человек, благодаря «титаническим усилиям» которого власти получили желаемое.
Однако этим он не ограничился и спустя несколько месяцев вместе с парой «электриков» оказался в известном шоу «Да и Нет». Наряду с рядом других клиентов власти, принимая людей за дураков, разъезжали из деревни в деревню, из города в город, прилагая огромные усилия для организации «честной» кампании ради легитимации процессов «конституционных преобразований», инициированных Сержем Саргсяном. Заметим, что он легитимировал процесс, инициатором которого выступало главное заинтересованное лицо событий 1 Марта – пришедший к власти посредством этого Серж Саргсян. Сегодня мало того, что Армен Мкртчян вовлечен в инициированные Сержем Саргсяном процессы, он к тому же пытается винить других в Первомартских событиях.
Для нашей страны власть необходима и для того, чтобы таким людям, как Мкртчян не было места в политическом поле и чтобы благодаря сотрудничеству с властями они не сталкивали людей.