Ֆրանսիան կձգտի հասնել Աբդեսլամի արտահանձնմանը (տեսանյութ)
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը հայտարարել է, որ իր երկիրը կձգտի հասնել Բրյուսելում ձերբակալված, փարիզյան գրոհների մասնակից և ենթադրյալ կազմակերպիչ Սալահ Աբդեսլամի արտահանձնմանը։ Այս մասին հայտնում է BBC–ն։
Միևնույն ժամանակ, ֆրանսիացի առաջնորդի հավաստմամբ, ահաբեկչության մեղսակիցների շրջանակը չի սահմանափակվում երեք ձերբակալվածով, և հատուկ ծառայությունները շարունակում են աշխատել այլ ահաբեկիչների գտնելու ուղղությամբ։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին Բրյուսելի Մոլենբեքում իրականացված հատուկ գործողության արդյունքում ձերբակալվել է Եվրոպայի ամենաորոնվող ահաբեկիչը՝ Սալահ Աբդեսլամը։

Франция будет добиваться экстрадиции Абдеслама (видео)
Президент Франции Франсуа Олланд заявил, что его страна будет добиваться экстрадиции задержанного в Брюсселе Салаха Абдеслама, обвиняемого в подготовке террористической атаки на Париж в ноябре прошлого года. Об этом передает елеканал «BBC».
Однако, как заявил Олланд, круг лиц, причастных к теракту, не ограничивается тремя задержанными, а потому спецслужбы продолжат работать в данном направлении и стоит ожидать поимки новых преступников.
Напомним, что в результате спецоперации в брюссельской коммуне Моленбек был задержан один из самых разыскиваемых террористов Салах Абдеслам.