Լևոն Զուրաբյան. «Լևոն Տեր–Պետրոսյանը շատ լուրջ ասելիք ունի»
ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանն այսօր լրագրողներին փոխանցել է, թե հոկտեմբերի 15-ին հրավիրված հանրահավաքում Լևոն Տեր-Պետրոսյանը շատ լուրջ ասելիք ունի։
-Կարծում եմ, որ մեր ժողովրդին շատ հետաքրքիր կլինի նրա ելույթը Հայաստանում տիրող կոռուպցիայի մասին,-ասել է Լ. Զուրաբյանը։
Հիշեցնենք, որ ս/թ սեպտեմբերի 17-ին հրավիրված հանրահավաքին ընդառաջ նույնպես ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը հայտարարել էր, թե Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ելույթը լինելու է շատ անակնկալ՝ լուրջ ու նոր շեշտադրումներով:
Այսօր հրավիրված ասուլիսում ՀԱԿ համակարգողն ասել է, թե հոկտեմբերի 19-ին ևս միջոցառումների շարք կանցկացնեն, կլինի և՛ հանրահավաք, և՛ երթ, բայց կլինեն նաև հետաքրքիր մանրամասներ, որոնց մասին իրենք կհայտարարեն հոկտեմբերի 15-ի հանրահավաքի ժամանակ։
-Իրավիճակը մոտ է աղետալի դառնալուն։ Եվ ՀԱԿ անունից ես ուղղակի կոչ եմ անում ամբողջ մեր հասարակությանը, ժողովրդին՝ ոտքի կանգնել, դուրս գալ այս ռեժիմի դեմ։ Ինչքան էլ որ նա ստոր միջոցներ չի կիրառում մարդկանց ահաբեկելու, վախեցնելու, ապատեղեկացնելու ուղղությամբ, այնուամենայնիվ մեր բոլորիս քաղաքացիական պարտքն է ոտքի կանգնել և վերջ տալ այս ռեժիմի հանցագործություններին,-հավելել է նա։

Левон Зурабян: «Левон Тер-Петросян может сказать нечто очень серьезное»
На сегодняшней пресс-конференции координатор Армянского национального конгресса Левон Зурабян сообщил журналистам, что 15 октября Левон Тер-Петросян может сказать нечто очень серьезное.
«Думаю, что нашему народу будет очень интересно послушать его речь о коррупции в Армении», - отметил Зурабян.
Напомним, что накануне недавнего митинга АНК, координатор АНК Левон Зурабян заявил, что на митинге 17 сентября речь Левона Тер-Петросяна будет полна сюрпризов, серьезных и новых акцентов.
На сегодняшней пресс-конференции координатор отметил, что 19 октября они проведут также ряд мероприятий, будет и митинг, и шествие, но, вместе с тем, будут и интересные подробности, о которых они заявят во время митинга 15 октября.
«Положение близится к бедственному. От лица АНК я призываю всë наше общество, весь народ подняться на борьбу против этого режима. Насколько бы ни были унизительны средства, которые она применяет и которые направлены на террор, внушение страха и дезинформации, тем не менее, нашим гражданским долгом является бороться и положить конец этому режиму», - добавил он.