«Համախմբում» կուսակցության նախաձեռնող խումբը հայտարարում է «Հայաստան 2017-2022. իրատեսական ծրագրեր» նախագծի մեկնարկի մասին
Մեր խնդիրն է հասարակական, փորձագիտական, մասնագիտական շրջանակների հետ ակտիվ քննարկումների արդյունքում կազմել մեր երկրի զարգացման իրատեսական ծրագրերը` ոլորտ առ ոլորտ: Մենք խնդիր ենք դրել հանրությանը ներկայացնել առաջիկա հինգ տարվա կտրվածքով կոնկրետ քայլերի, կոնկրետ լուծումների փաթեթ:
Մենք նպատակ ենք դրել, որպեսզի Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացի, սոցիալական ցանկացած շերտի ներկայացուցիչ իմանա, որ իր խնդիրներն անտեսված չեն, տեսնի, որ դրանք ունեն հստակ լուծումներ, և որ իր կյանքի որակը կարող է էապես փոխվել:
Երկրի բոլոր կարևոր խնդիրները, ամենացավոտ թեմաները պետք է քննարկվեն բաց և աշխատանքային պայմաններում` ապահովելով տեսակետների բազմազանություն: Որևէ խնդիր անլուծելի չէ: Ուժերը համատեղելով, բոլոր կարծիքները լսելով` կգտնենք լավագույն լուծումները:
«Հայաստան 2017-2022. իրատեսական ծրագրեր» նախաձեռնությունը ներգրավելու է միջազգային փորձագետների: Ծրագիրն առավելագույնս զերծ է մնալու քաղաքական ենթատեքստերից և իր խնդիրն է համարում պրոֆեսիոնալ և շահագրգիռ շրջանակների հետ երկրի զարգացման համար իրատեսական, արդյունավետ ծրագրերի մշակումը:
Ծրագրի շրջանակներում կոնկրետ թեմաների և միջոցառումների մասին առաջիկայում կտրվի ավելի մանրամասն տեղեկատվություն:

Инициативная группа партии «Единение» объявляет о начале проекта «Армения 2017-2022: реалистичные программы»
Нашей задачей является составление в результате активных обсуждений с общественными, экспертными и профессиональными кругами программ развития страны по каждой из сфер. Мы поставили задачу представить обществу пакет конкретных шагов и решений на ближайшие пять лет.
Мы ставим своей целью довести до каждого гражданина РА, представителя любого социального слоя, что его проблемы не игнорируются и имеют свои решения и что качество его жизни может существенно измениться.
Все важнейшие проблемы страны и самые болезненные темы должны обсуждаться открыто и в рабочих условиях, обеспечивая плюрализм мнений. Нерешаемых проблем нет. Сплотив силы и выслушав все мнения, мы найдем наилучшие решения.
Инициатива «Армения 2017-2022: реалистичные программы» привлечет к работе международных экспертов. Она будет максимально воздерживаться от политических подтекстов, и считает своей задачей разработку вместе с профессиональными и заинтересованными кругами реалистичных и эффективных программ развития страны.
Детальная информация о конкретной тематике и мероприятиях в рамках программы будет предоставлена в ближайшее время.