Հանդիպել են Բակո Սահակյանը և Ռոբերտ Քոչարյանը
Մայիսի 11-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի և Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումը:
Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ հաղթանակների հիմքում ընկած է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը՝ կարևորելով քաղաքական ուժերի կողմից ցուցաբերած միասնականությունը և գործուն քայլերն Արցախին սատարելու ուղղությամբ:

Состоялась встреча Бако Саакяна с Робертом Кочаряном
11 мая состоялась встреча президента Республики Арцах Бако Саакяна и второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна. Об этом сообщает пресс-служба главы НКР.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся инициированных противником с 2 по 5 апреля широкомасштабных военных действий на карабахско-азербайджанской границе и их последствий.
Президент Саакян подчеркнул, что в основе наших побед лежит триединство Армения-Арцах-Диаспора, отметив важность сплоченности и действенных мер в поддержку Арцаха, предпринятых различными политическими силами.